Poszukiwania bajkowych postaci zakończone sukcesem!

W trakcie pierwszych spotkań przedszkolaków z bibliotekarzami Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim zaproszone dzieci zostały zaangażowane w poszukiwanie bajkowych postaci, które towarzyszyły małym czytelnikom nie tylko na pierwszych zajęciach, ale będą obecne na wszystkich spotkaniach w bibliotece w tym roku szkolnym.


Czterolatkom ślady do swojej kryjówki zostawił lisek o imieniu Fenek, bohater opowiadań między innymi o porach roku. Na zajęciach dzieci wysłuchały historyjki, w której Fenek odkrywa skarby jesieni. Dzieci z kolei odkrywały przyjemność zabaw językiem angielskim, których przewodnim tematem były owoce rosnące w sadzie dziadków Fenka. Aby cieszyć się smakiem owoców na zimę uczestnicy wykonali kolorowe słoiczki z przetworami owocowymi.

Pięcioletnia dziewczynka o imieniu Basia, bohaterka popularnych książeczek dla dzieci, towarzyszyła trochę starszym przedszkolakom. Dzieci, po zapoznaniu się z rodziną Basi, dały dobry przykład wielbicielce słodkości i intensywnie uczestniczyły w "pasiastej" gimnastyce. Z jednej z książeczek dowiedziały się, że kochająca słodycze i paski Basia lubi również bibliotekę, którą odwiedziła razem z grupą, aby wziać udział w warsztatach wyobraźni. W trakcie zajęć lewińskie przedszkolaki udowodniły, że tego ostatniego wcale im nie brakuje.

Z najstarszymi przedszkolakami poruszony został poważny temat bezpieczeństwa w Internecie, w którego zrozumieniu pomagał sympatyczny robocik o imieniu Necio. Dzieci, tworząc z pomocą kłębka wełny sieć przyjaźni, poznały prostą definicję Internetu. Kolejne ćwiczenia, przeplatane ze spacerem robotów w kąciku dla dzieci, pozwoliły wykazać się przedszkolakom znajomością urządzeń potrzebnych do korzystania z Internetu oraz dowiedzieć się, że w Internecie zamieszkują Sieciuchy, które czasami psują przyjemność korzystania z sieci ogólnoświatowej.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania biblioteki i uczestniczenia w bibliotecznym konkursie czytelniczym dla przedszkolaków. W przedszkolach są do odebrania ulotki z zadaniami związanymi z pierwszymi spotkaniami w bibliotece. Za ich rozwiązanie można zdobyć aż trzy naklejki. Więcej na temat konkursu można przeczytać tutaj


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOżNA ZOBACZYĆ TUTAJ