Po spotkaniu z Janem Grzegorczykiem

11 października 2017 r. Biblioteka Publiczna w Łosiowie miała zaszczyt gościć Jana Grzegorczyka - pisarza, którego tu cenimy nie tylko za książki lecz również za swobodne gawędziarstwo, przeplatane śpiewem przy akompaniamencie gitary. Było to drugie spotkanie z tym pisarzem w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki w Łosiowie.


Opowieści Grzegorczyka można słuchać godzinami! Tym razem bohaterem był zmarły niedawno ksiądz Jan Góra - mentor i przyjaciel pisarza. Padały tu słowa wypowiadane z wielkim sentymentem, chwilami żartobliwe, jednak ponad nimi wszystkimi przejawiał się szacunek i uznanie dla przyjaciela. Wspomnienia, krótkie filmy i zdjęcia dopełniały nasze wyobrażenie o tym niezwykłym człowieku, który "aby wyżebrać człowieka dla nieba, był w stanie zostać błaznem".

"Święty i błazen" - taki też tytuł nosi napisana przez Grzegorczyka opowieść biograficzna o księdzu Janie Górze, ale najnowszą powieścią, dla której przyjechał do Łosiowa, jest kolejna, IV część popularnej serii przygód księdza Grosera pt. "Perła". Wszystkie książki pisarza oscylują wokół Bożego miłosierdzia i wprowadzają na drogę świętości - taka jest powszechna opinia o twórczości Jana Grzegorczyka.

Na zakończenie spotkania autor podpisywał książki, które można było na miejscu nabyć. Spotkanie, na którym było jednoczesnie lirycznie i sentymentalnie, wesoło i z humorem, zapewne utkwi na długo w pamięci łosiowskich czytelników.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ