NOC W BIBLIOTECE W STRZELNIKACH

28 lipca Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zmieniła godziny otwarcia i zaprosiła dzieci oraz młodzież na nocne spotkanie z zabawą czyli czwartą już edycję Willi Strachu. Tym razem dzieci musiały być bardzo odważne, ponieważ wkroczyły do świata czarownic i magicznych zaklęć.


Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od stworzenia przez uczestników regulaminu, którego głównym punktem była oczywiście dobra zabawa w bibliotece. Przyjęcie do wiadomości zasad i reguł trzeba było poświadczyć zjedzeniem wielkiego pająka (żelkowego). Uczestnicy spotkania musieli przybrać również nowe imię, które nosiły kiedyś sławne czarownice. I tak bibliotekarka np. została Gryzeldą, która do wspólnej zabawy zachęcała inne czarownice m.in.: Melisę, Miriam czy Hermenegildę.

Po części organizacyjnej dzieci poznały historię pierwszej czarownicy. Dowiedziały się również o najbardziej znanych czarownicach z legend i podań oraz o miejscach, w których się spotykały.

Jak wygląda czarownica? Ta zrobiona przez uczestników imprezy była idealna i wyjątkowa, ponieważ stworzyła ją wyobraźnia i zaangażowanie. Tradycyjnie miała długi nos, czarodziejski kapelusz i miotłę. W tę noc każdy, jak na prawdziwą czarodziejkę przystało, chciał wyglądać wyjątkowo. Dlatego nie obyło się bez malowania twarzy w jak najbardziej straszne wzory.

Wielkie wyzwania przyniosła stworzona przez dzieci gra, w której trzeba było wykonywać trudne, czasem straszne, ale także i śmieszne zadania. Nie zabrakło również kącika kulinarnego. Tym razem upieczone zostały pyszne babeczki.

Noc zakończył seans filmowy oraz walka na poduszki. Willa Strachu 4 skończyła się bardzo szybko, jednak wspomnienia miłej zabawy pozostaną na długo.

Dziękujemy za nocną opiekę nad dziećmi sołtysowi Panu Tadeuszowi Morozińskiemu oraz Danusi Śpiewak.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ