Piknik w Strzelnikach

Tradycją już jest, że Biblioteka Publiczna w Strzelnikach rozpoczyna lato oraz wakacyjny sezon wielkim piknikiem, na który zaprasza wszystkich mieszkańców.


Również w tym roku 1 lipca, w sobotnie popołudnie, dzieci wraz z rodzinami przywitały lato i upragnione wakacje. Na placu zabaw odbyła się szósta już edycja "Pikniku z Biblioteką ". Współorganizatorem wydarzenia był sołtys wsi Pan Tadeusz Moroziński, który zapewnił dzieciom wiele atrakcji. Biblioteka zaprosiła uczestników spotkania do udziału w olimpiadzie sportowej. W przygotowanych konkurencjach chętnie uczestniczyli również rodzice. Natomiast zawody literackie przyciągnęły tych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę na temat znanych bajek.

W zorganizowanych przez bibliotekę konkursach można było wygrać nagrody oraz słodycze ufundowane przez sołtysa Strzelnik. Pan Tadeusz Moroziński postarał się również o atrakcję, która sprawiła radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Zaproszeni przez sołtysa strażacy z OSP w Lewinie Brzeskim zaprezentowali wszystkim sprzęt jakim ratują życie, opowiedzieli najmłodszym o swojej pracy, a chętne dzieci mogły usiaść za kierownicą wozu strażackiego. Miłośnicy tego zawodu próbowali także swoich sił w trafianiu do celu wodą z węża strażackiego. Dodatkową atrakcją, którą zapewnił sołtys była grochówka, którą specjalnie na tę okazję ugotowali strażacy.

W trakcie trwania "Pikniku z Biblioteką" zorganizowany został mecz piłki nożnej juniorów oraz oldbojów, który przyciągnął wielu sympatyków tej gry, a także zakończył biblioteczną część spotkania. Wszystkie dzieci mogły cieszyć się słońcem oraz czasem, który spędzony został z rodziną - a to przecież jest najważniejsze.

A wieczorem, dzięki uprzejmości wlaściciela Sklepu Wielobranżowego ze Strzelnik, Pana Ireneusza Klimczaka mieszkańcy mogli miło spędzić czas na zabawie z DJ - em.

Zapraszamy na kolejny piknik już za rok.


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim
oraz Biblioteka Publiczna w Strzelnikach
serdecznie dziękują sołtysowi Strzelnik Panu Tadeuszowi Morozińskiemu
za zaangażowanie w organizację "Pikniku z Biblioteką"

Organizatorzy: Biblioteka oraz sołtys Strzelnik
serdecznie dziekują
Sklepowi Wielobranżowemu Ireneusz Klimczak -
sponsorowi lodów dla dzieci oraz oprawy muzycznej

Organizatorzy: Biblioteka oraz sołtys Strzelnik
serdecznie dziekują
strażakom OSP z Lewina Brzeskiego
za niezwykłe zaangażowanie oraz czynny udział
w "Pikniku z Biblioteką"


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ