WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2019 ROK

Krystyna Mirek w Łosiowie

Każdego roku Biblioteka Publiczna w Łosiowie ma zaszczyt gościć w swoich progach twórców zaliczających się do grona najbardziej poczytnych pisarzy i pisarek.

Więcej...Polski splot czyli 100 lat polskiej mody

"Moda to lustro kobiecej historii... Ostatnie sto lat to prawdziwa modowa rewolucja. Nigdy wcześniej damski strój nie zmieniał się tak szybko. I tak efektownie.

Więcej...Spotkanie z Karoliną Wilczynską

"Każdy popełnia błędy. A największe popełniamy z miłości" - to cytat z powieści "Zaplątana miłość" Karoliny Wilczyńskiej, która 11 września 2019 r. była gościem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, która w swoim założeniu ma przybliżyć Polakom skarby literatury polskiej oraz wpłynąć na popularyzację czytelnictwa. W tym roku Para Prezydencka, na ósme z kolei czytanie zaproponowała 8 nowel z kanonu literatury polskiej.

Więcej...Wakacje w Przeczy zakończone

Jak co roku podczas wakacji Biblioteka Publiczna w Przeczy przygotowała dla miejscowych dzieci atrakcyjne wycieczki oraz zajęcia.

Więcej...WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ

Jak co roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim dla młodych czytelników przygotowała "Wakacyjny Tydzień z Biblioteką" pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Więcej...NOC W BIBLIOTECE W STRZELNIKACH

Willa Strachu to cykliczna impreza organizowana przez Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach. W tym roku już po raz szósty odważne dzieci spotkały się w Willi nr XIX, w której znajduje się biblioteka.

Więcej...Wakacje w Strzelnikach

Biblioteka Publiczna w Strzelnikach po raz kolejny zorganizowała dzieciom zajęcia wakacyjne. W dniach otwarcia filii od 8 do 19 lipca 2019 roku nie tylko dzieci, ale również młodzież chętnie spędzała czas czytając i bawiąc się w bibliotece.

Więcej...AKTYWNE DZIECKO, TO MĄDRE DZIECKO

Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna półkolonia w Skorogoszczy zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Skorogoszczy w dniach od 8 do 12 lipca 2019 r.

Więcej...Piknik z Biblioteką w Strzelnikach

22 czerwca w sobotnie popołudnie Biblioteka Publiczna w Strzelnikach wraz z Sołtysem i Radą Sołecką wsi zorganizowała dla dzieci festyn rodzinny, który od wielu lat cieszy się popularnością wśród mieszkanców. "Piknik z Biblioteką" rozpoczyna wakacje, upragniony letni czas i łączy pokolenia we wspólnej zabawie.

Więcej...Zakończenie konkursu plastycznego dla przedszkolaków

13 czerwca br. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego dla przedszkolaków "Baśniowy świat Andersena czyli Jak się kończy bajka".

Więcej..."My English Notebook" - zajęcia z języka angielskiego

Od października 2018 roku do czerwca 2019 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbywały się zajęcia z nauki języka angielskiego pod nazwą "MY ENGLISH NOTEBOOK".

Więcej...Podróże z baśnią i legendą

W czerwcu Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła uczniów klas drugich i trzecich na ostatnią już serię zajęć w tym roku szkolnym w ramach projektu "Podróże z baśnią i legendą". Klasy drugie podróżowały po Europie poznając Hiszpanię, a klasa trzecia zwiedziła Japonię. Wczesną wiosną natomiast klasy drugie odwiedziły Francję, a trzecia klasa poznała Chiny.

Więcej..."Wszyscy jesteśmy w kratkę"

28 maja br. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyły się finałowe przesłuchania poetyckie dzieci i młodzieży z naszej gminy, startujących w XII Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Więcej..."Środowisko ponad wszystko" czyli Biblioteka pod Ratuszem po raz ósmy.

Biblioteka pod Ratuszem to inicjatywa podjęta przez dyrekcję i pracowników Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim osiem lat temu. Również i teraz 8 maja 2019 r. nasza Biblioteka zagościła w centralnym miejscu miasta. To właściwe miejsce, aby uczcić Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada dokładnie w tym dniu.

Więcej...Warsztaty wielkanocne w Strzelnikach

"Na stole pisanki, pięknie malowane, wśród zieleni trawy cukrowy baranek.
Bazie w wazoniku, ciasta i wędliny... WIELKANOC - i wielkie spotkanie rodziny!"
Maria Konopnicka

Więcej..."Baśniowy świat Pana Andersena"

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w kwietniu tego roku gościła najmłodszych czytelników z przedszkoli w Lewinie Brzeskim, aby razem świętować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Więcej...Wiosna w Strzelnikach

"Leci pliszka spod kamyczka:
- Jak się macie dzieci!
Już przybyła wiosna miła,
już słoneczko świeci." (...)
Maria Konopnicka

Więcej...Ferie z pożytkiem w Łosiowie

Ferie z pożytkiem w Bibliotece Publicznej Łosiowie trwały ponad tydzień, od 30.01.2019 r. do 7.02.2019 r.

Więcej...Zima z Biblioteką 2019

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w czasie tegorocznych ferii zimowych przygotowała zajęcia dla wszystkich dzieci, które zechciały aktywnie spędzić czas wolny od szkoły, pn. "Zima z Biblioteką". Wypoczynek z biblioteką odbywał się w dwóch, trzydniowych turnusach.

Więcej...Ferie zimowe w Strzelnikach

Podczas tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Strzelnikach, tak jak zawsze, zaprosiła dzieci do wspólnego spędzenia czasu w kreatywny i miły sposób.

Więcej...Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach

Stało się już tradycją, że najmłodsi mieszkańcy Strzelnik zapraszają wszystkie babcie i dziadków na uroczyste obchody ich święta.

Więcej...