WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2017 ROK

Wspomnienie Świąt

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak było też ze Świętami Bożego Narodzenia. Zatrzymajmy się jednak na chwilę i powróćmy do Wieczoru Kolęd, który 22 grudnia 2017 roku miał miejsce w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim.


To świąteczne spotkanie zostało zainicjowane i poprowadzone przez pana Mariana Kosińskiego, który wraz z panią Małgorzatą Guziałowską zapewniał duchowe uniesienia przybyłym gościom grając i śpiewając świąteczne pieśni. Tradycyjne kolędy przeplatane były z mniej znanymi kolędami Nadolzia, lecz wprowadzającymi jeszcze bardziej w świąteczny nastrój.

Świąteczną atmosferę potęgowały i podkreślały wiersze napisane i wyrecytowane przez poetów z Lewina Brzeskiego, panią Alicję Kaim i pana Mariusza Jarosza. Na Wieczorze Kolęd nie mogło zabraknąć pięknej tradycji dzielenia się opłatkiem - w przerwie między kolędami wszyscy goście wraz z organizatorami złożyli sobie świąteczne życzenia.

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za przeniesienie nas na chwilkę do Betlejem, a gościom za przybycie i uczestnictwo w spotkaniu. I oby nostalgia świąt pozostała w nas jak najdłużej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ