WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2017 ROK

Półkolonia "Cztery żywioły" w Skorogoszczy zakończona

"Cztery żywioły" to hasło przewodnie półkolonii zorganizowanej w Skorogoszczy. W zajęciach, które odbyły się w dniach 10.07. - 14.07.2017 r. (poniedziałek - piątek) uczestniczyło 15 miejscowych dzieci. Organizatorem przedsięwzięcia była Filia Biblioteczna w Skorogoszczy.


Dlaczego akurat żywioły? Bo woda, ogień, powietrze i ziemia są ludziom niezbędne i nie byłoby bez nich życia. Stanowią o sile i pieknie natury. Od wieków były inspiracją dla filozofów oraz malarzy. Bywają jednak bardzo niebezpieczne. I nigdy dość wiedzy o zagrożeniach jakie niosą i o tym, jak się wobec nich zachować. W zrozumieniu "żywiołowej" tematyki pomogła dzieciom wizyta w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu wraz z Afrykarium, w Aeroklubie Opolskim, spotkanie ze strażakami z OSP w Skorogoszczy, którzy przeszkolili uczestników półkolonii w niesieniu pierwszej pomocy, obejrzenie filmu "Cztery zywioły" oraz własna tworczość plastyczna inspirowana żywiołami.

Prócz tego podczas zajęć odbył się piknik, wycieczka do Opola na seans nowej części Minionków, wizyta w Filharmonii Opolskiej oraz wycieczka do przepięknego zamku w Rogowie Opolskim.

Zakończeniem półkolonii było ognisko z kiełbaskami, rozdanie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków.


Organizator serdecznie dziekuje:
- Pani Róży Fiałce oraz Pani Dorocie Dratwie-Postrożnej za opiekę nad grupą;
- Panu Krzysztofowi Kowalskiemu oraz Panu Krzysztofowi Kałamarzowi za przeprowadzony kurs pierwszej pomocy;
- Pani Katarzynie Karwaczyńskiej za niezwykle ciekawe spotkanie w Filharmonii Opolskiej.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ