WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2017 ROK

Czy ktoś z Was zna... BAJKĘ KRZYWĄ?

W dniu 9 czerwca 2017 roku w sali kominkowej Gimnazjum Publicznego w Lewinie Brzeskim baśń o Czerwonym Kapturku rozegrała się według zupełnie nowego scenariusza.


Wilk postanowił nie zjadać dziewczynki zmierzającej do swojej babci, a Czerwony Kapturek korzystając z okazji namowił głodnego Wilka do opowiedzenia dzieciom zupełnie nowej, choć trochę krzywej bajki. A było tak...

Już na samym starcie publiczność otrzymała zadanie zaopiekowania się dość dziwnymi przedmiotami takimi jak stary but czy kilogram mąki. Potem na scenę wkroczył Czerwony Kapturek i Wilk, którzy z pomocą pomysłowego pisarza opowiedzieli dzieje pewnego Królestwa. Z chwili na chwilę robiło się ono coraz bardziej krzywe, więc Królowa wspierana przez swego małomównego acz silnego męża postanowiła zawezwac Maga. Ten z pomocą przedmiotów bedących w posiadaniu publiczności sporządził miksturę, która pozwoliła wywabić i schwytać sprawcę "krzywych kłopocików" - niejakiego Chochlika. Rozczochrany stwór torturowany gilgotkami przywrócił ostatecznie porządek w Królestwie. Radości, świętowaniu i tańcom nie było końca...

Opisane powyżej przedstawienie teatralne przygotowali i wystawili wolontariusze Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim. W "Krzywej bajce" zagrali:
Wilk - Natalia Sobolewska
Czerwony Kapturek - Ewa Stojanowska
Królowa - Anna Czarnecka
Król - Emilia Tworzydło
Mag - Angelika Gryzowska
Chochlik - Zuzanna Walicka.

W trakcie przedstawienia pomagali również Daria Buchcic oraz Szymon Kaczmarek.

Wszystkim wolontariuszom gratulujemy udanego występu oraz dziękujemy za zaangażowanie i pracę.

Biblioteka składa również serdeczne podziękowania na ręce Dyrekcji oraz Pracowników Gimnazjum Publicznego w Lewinie Brzeskim za pomoc w zorganizowaniu wolontariatu oraz za udostępnienie sali kominkowej na finałowy występ.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ