WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2017 ROK

Bajkowa Europa, bajkowy świat

Uczniowie klas I i II lewińskiej szkoły podstawowej podczas odwiedzin w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim przekonują się, że Europa i cały świat jest bajkowy, nie tylko dlatego, że w czasie zajęć wysłuchują baśni pochodzących z różnych zakątków Europy i świata, ale przede wszystkim dlatego, że dowiadują się wielu ciekawych, często zadziwiających faktów o odwiedzanych krajach.


Pierwszoklasiści przybyli do biblioteki 20 kwietnia i już z samego rana zostali zabrani do kraju, w którym można spróbować ponad siedemset gatunków sera, pobawić się w Disneylandzie, poczuć woń lawendy uprawianej na polach Prowansji, a także zobaczyć na własne oczy Wieżę Eiffla. Chodzi oczywiście o Francję, dom m.in. Charlesa Perrault. Ten francuski pisarz przekazywanym ustnie bajkom nadał literacką formę, w tym baśni "Wróżki", której treść została dzieciom odczytana, a płynące z niej morały (mamy nadzieję) zapamiętane.

Drugoklasiści w drugiej połowie kwietnia doczekali się dnia, w którym opuścili granice starego kontynentu i wyruszyli w szeroki świat. Celem ich pierwszej odległej podróży były Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Uczniowie przebrani za rdzennych mieszkańcow Ameryki i podzieleni na dwa plemiona, rywalizowali w grze w domino, dzięki której poznali jak różnorodnym i bajecznie ciekawym krajem są Stany Zjednoczone. Całości dopelniło odczytanie indiańskiej baśni "Iktomi i piżmak" oraz ceremonia zapalenia fajki pokoju, która pogodziła zwaśnione plemiona.
WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ