WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2017 ROK

Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Skorogoszczy

"Zrobione z wierzbowych gałązek,
Z suszonych kwiatów i wstążek.
Daję Ci palmę w darze,
Bo stary obyczaj tak każe"


Tydzień przed Wielkanocą w tradycji chrześcijańskiej świętuje się przybycie Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzień ten zwany jest Niedzielą Palmową, Niedzielą Kwietną lub Niedzielą Wierzbną. Wtedy to w tradycji katolickiej święcone są palmy wykonane z gałązek wierzby, leszczyny, przyozdobione trzciną, baziami, barwinkiem, bukszpanem. Koloru i indywidualnego charakteru dodają palmom własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły oraz wstążeczki.

Wychodząc tradycji naprzeciw 3, 4 i 7 kwietnia br. Biblioteka Publiczna w Skorogoszczy zorganizowała dla najmłodszych czytelników warsztaty wielkanocne, których celem było samodzielne wykonanie palmy wielkanocnej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie tradycje i wierzenia związane są z palmą wielkanocną, jakich materiałów użyć do jej wykonania oraz jak zrobić kwiaty z bibuły i krepiny. Po przygotowaniu wszystkich potrzebnych elementów dzieci nauczyły się, jak połączyć je ze sobą, by powstało unikalne dzieło.

I tak, po trzech dniach pracy, dzieci zabrały do domów niepowtarzalne i najpiękniejsze (bo własnoręcznie wykonane) palmy na świecie.


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ TUTAJ