WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2017 ROK

Przedszkolaki w bibliotece i biblioteka w przedszkolu

Podczas drugiej tury spotkań przedszkolaków w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim dzieci spotkały się ze swoimi opiekunami ze Stumilowego Lasu, aby poeksperymentować z użyciem kuchennych akcesoriów, uporządkować abecadło, ktore z pieca spadło oraz poznać zmysł, któremu niedźwiadki zawdzięczają zamiłowanie do miodu.


Kuchenne eksperymenty przeprowadzali podopieczni Sowy Przemądrzałej, którzy przekonali się, że mleko wcale nie musi być białe i nudne, balonów wcale nie trzeba dmuchać w tradycyjny sposób i że nie należy łączyć sody z octem, jeśli nie chce się zrobić bałaganu w kuchni. Porządek w abecadle, które Julian Tuwim zrzucił z pieca, robiły grupy kubusiowe. Spotkanie było okazją do sprawdzenia, jak dzieci znają wiersze autora "Abecadła" oraz czy są dobrze przygotowane do nauki czytania. Możemy śmiało stwierdzić, że wszystkie ćwiczenia dzieci zaliczyły śpiewająco. Równie dobrze radziły sobie przedszkolaki, którymi opiekuje się Prosiaczek. Zmysł smaku pomógł dzieciom zrozumieć łakomy na miód Kubuś Puchatek. Spotkanie było okazją do zachęcenia młodych czytelników do sięgania po czasopisma, które tak samo jak książki są wartościowe i podobnie jak one mogą być wypożyczane.

Do najmłodszych dzieci, podopiecznych Maleństwa, przyszła z kolei biblioteka. Dzięki temu 3-latki zyskały szansę na przyłączenie się do grona zaczytanych przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci próbowały zgadnąć, co może się kryć za drzwiami biblioteki. Przekonały się też o różnorodności dostępnych w bibliotece książeczek dla dzieci oraz z uwagą wysłuchały historyjki "Czy chcesz być moim przyjacielem", której bohaterką jest mała myszka poszukująca towarzysza. W ramach rozgrzewki maluchy przeistaczały się w różne zwierzątka mieszkające w książce. Na pamiątkę dzieci otrzymały pieczątki w kształcie wybranych przez siebie zwierzątek.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ