WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2017 ROK

Wspomnienie Świąt

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak było też ze Świętami Bożego Narodzenia. Zatrzymajmy się jednak na chwilę i powróćmy do Wieczoru Kolęd, który 22 grudnia 2017 roku miał miejsce w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Warsztaty w Strzelnikach

W Bibliotece Publicznej w Strzelnikach tuż przed Świętami Bożego Narodzenia również zapanował świąteczny nastrój. Do okien zaglądały renifery i gwiazdki, ustrojona choinka zapraszała do wspólnej zabawy. 20 grudnia w bibliotece odbyły się warsztaty ozdób świątecznych.

Więcej...WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W LEWINIE BRZESKIM

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, pachnący choinką, przepełniony życzliwością i spokojem.
W sobotę, 16 grudnia w czytelni Biblioteki Publicznej zagościła świąteczna atmosfera, a to za sprawą warsztatów plastycznych dla dzieci.

Więcej...Poszukiwania bajkowych postaci zakończone sukcesem!

W trakcie pierwszych spotkań przedszkolaków z bibliotekarzami Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim zaproszone dzieci zostały zaangażowane w poszukiwanie bajkowych postaci, które towarzyszyły małym czytelnikom nie tylko na pierwszych zajęciach, ale będą obecne na wszystkich spotkaniach w bibliotece w tym roku szkolnym.

Więcej...WIECZÓR WRÓŻB W STRZELNIKACH

Wróżby w wieczór w przeddzień św. Andrzeja, czyli 29 listopada, dawniej były przewidziane tylko dla panien na wydaniu, które właśnie wtedy próbowały poznać swoją przyszłość. Jednak do biblioteki w ten właśnie wyjątkowo magiczny dzień zaproszeni zostali wszyscy ci, którzy nie tylko chcieli podglądnąć przyszlość, ale również wspólnie spędzić czas.

Więcej...Biblioteczne podróże małe i duże

W listopadzie Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna gościła uczniów klas I-III, aby bez przekraczania murów biblioteki mogli poczuć namiastkę odkrywczych podróży po Polsce, Europie i świecie, a także przenieść się w sferę fantazji i wierzeń za sprawą czytanych w trakcie spotkań baśni, legend i mitów.

Więcej...Warsztaty jesienne w Lewinie Brzeskim

28 października br. w czytelni Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyły się jesienne warsztaty dla dzieci. Tym razem uczestnicy robili wiewiórki wykorzystując dary jesieni: kolorowe liście, różnorodne trawy, kasztany, szyszki, owoce dzikiej róży.

Więcej...Po spotkaniu z Janem Grzegorczykiem

11 października 2017 r. Biblioteka Publiczna w Łosiowie miała zaszczyt gościć Jana Grzegorczyka - pisarza, którego tu cenimy nie tylko za książki lecz również za swobodne gawędziarstwo, przeplatane śpiewem przy akompaniamencie gitary. Było to drugie spotkanie z tym pisarzem w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki w Łosiowie.

Więcej...Warsztaty jesienne w Strzelnikach

Gdzie ty jesteś, jesieni? Tu jestem.
W suchych liściach
lecących z szelestem,
w barwnych liściach,
czerwonych i złotych,
co nad ziemią się kładą pokotem...
Hanna Zdzitowiecka

Więcej...Europejskie Dni Dziedzictwa już po raz dziesiąty!

Tradycją już jest, że we wrześniu, w Skorogoszczy, odbywają się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których głównym organizatorem jest Towarzystwo Rozwoju Lokalnego ZIELONY MOST. 17 września br. odbyła się dziesiąta już inauguracja EDD w Skorogoszczy i po raz dziesiąty do akcji przyłączyła się także Biblioteka Publiczna ze Skorogoszczy.

Więcej...Po spotkaniu z wrocławską pisarką...

Autorka bestsellerów, wrocławska pisarka Agnieszka Lingas-Łoniewska spotkała się w dniu 15 września 2017 r. z czytelnikami w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Narodowe Czytanie w Lewinie Brzeskim

W dostojnej scenerii - na dziedzińcu Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, przy wspólnym stole z białym obrusem i krakowskimi akcentami, miało miejsce tegoroczne NARODOWE CZYTANIE zorganizowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną już po raz czwarty.

Więcej..."(O)POLSKIE NAJ...", czyli NAJfajniejsze wakacje z Biblioteką w Lewinie Brzeskim

Wszyscy wiedzą, że NAJdluższą rzeką w Polsce jest Wisła, a NAJwyższym polskim szczytem są Rysy. Niewielu jednak zna nazwę NAJmniejszego miasta w Polsce bądź NAJgłębszej polskiej jaskini. Dzieci uczestniczące w tegorocznym Wakacyjnym Tygodniu z Biblioteką miały okazję poznać polskie "NAJ", a takze odwiedzić i pogłębić wiedzę na temat kilku NAJciekawszych miejsc w NAJmniejszym województwie w Polsce.

Więcej...NOC W BIBLIOTECE W STRZELNIKACH

28 lipca Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zmieniła godziny otwarcia i zaprosiła dzieci oraz młodzież na nocne spotkanie z zabawą czyli czwartą już edycję Willi Strachu. Tym razem dzieci musiały być bardzo odważne, ponieważ wkroczyły do świata czarownic i magicznych zaklęć.

Więcej...Wakacje w Strzelnikach

"Witajcie wakacje. Biblioteczne podróże - małe i duże" - tak brzmiało tegoroczne hasło wakacji w Strzelnikach, które odbywały się w dniach otwarcia biblioteki od 10 do 21 lipca.

Więcej...Pobudzanie wyobraźni w Przeczy

27 lipca dzieci z Przeczy już po raz czwarty uczestniczyły w zajęciach w ramach akcji "Wakacje z Biblioteką" organizowanych przez Filię Biblioteczną w Przeczy. Tym razem przygotowano dla nich zabawy i zajęcia pobudzające wyobraźnię, które podzielono na trzy sektory.

Więcej...Czytelnicy Biblioteki Publicznej z Przeczy na wycieczce w Opolu

Czy istnieje lekarstwo na wakacyjną nudę? Tak! To biblioteka. A w połączeniu z wakacjami, to naprawdę coś.
Podczas cyklu zajęć "Wakacje z Biblioteką" dzieci z Przeczy, które oczywiście są również czytelnikami biblioteki, 20 lipca wyruszyły na spotkanie z przygodą do Opola.

Więcej...Półkolonia "Cztery żywioły" w Skorogoszczy zakończona

"Cztery żywioły" to hasło przewodnie półkolonii zorganizowanej w Skorogoszczy. W zajęciach, które odbyły się w dniach 10.07. - 14.07.2017 r. (poniedziałek - piątek) uczestniczyło 15 miejscowych dzieci. Organizatorem przedsięwzięcia była Filia Biblioteczna w Skorogoszczy.

Więcej...Wycieczka do Aeroklubu Opolskiego

6 lipca br. czytelnicy Biblioteki Publicznej w Przeczy wyjechali na wycieczkę do Aeroklubu Opolskiego, którą zorganizowała Filia Biblioteczna w Przeczy.

Więcej...Piknik w Strzelnikach

Tradycją już jest, że Biblioteka Publiczna w Strzelnikach rozpoczyna lato oraz wakacyjny sezon wielkim piknikiem, na który zaprasza wszystkich mieszkańców.

Więcej...Wycieczka do wrocławskiego Zoo

W tym roku Biblioteka Publiczna w Przeczy w ramach "Wakacji z Biblioteką" przygotowała dla swoich czytelników szereg atrakcji.

Więcej...NOC EGIPSKICH CIEMNOŚCI

Z okazji zakończenia roku szkolnego dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej przybyły do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim, aby uczestniczyć w niezwykłych wydarzeniach, które już od siedmiu lat w tym wlaśnie czasie rozgrywają się pod osłoną nocy w murach biblioteki.

Więcej...Czy ktoś z Was zna... BAJKĘ KRZYWĄ?

W dniu 9 czerwca 2017 roku w sali kominkowej Gimnazjum Publicznego w Lewinie Brzeskim baśń o Czerwonym Kapturku rozegrała się według zupełnie nowego scenariusza.

Więcej...Europa i świat na wyciągnięcie ręki czyli zajęcia literacko-podróżnicze w bibliotece

Wakacje tuż tuż, więc nadszedł czas poszukiwania miejsc przeznaczenia urlopowych podróży. Uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy odwiedzili bibliotekę w ramach projektów "Europa pełna baśni" i "Świat pełen baśni", po odbytych zajęciach poleciliby zapewne słoneczną Hiszpanię i różnorodną Ugandę.

Więcej...Zakończenie projektu FUNENGLISH W BIBLIOTECE

Projekt "FunEnglish w bibliotece", który gościł w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim od pięciu lat, dobiegł końca.

Więcej...Finał X Gminnego Konkursu Recytatorskiego

2 czerwca 2017 r. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyły się przesłuchania finałowe w X Gminnym Konkursie Recytatorskim. Startowały dzieci od wieku przedszkolnego po gimnazjalistów, razem 97 uczestników. Wyniki zostały ogłoszone na spotkaniu popołudniowym, na które zostali zaproszeni specjalni goście, recytatorzy oraz ich rodzice.

Więcej..."WIECZÓR Z POEZJĄ" W ŁOSIOWIE

W przeddzień święta naszych Mam, 25 maja 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Łosiowie, zebrali się miłośnicy poezji, aby uczcić, płynącymi wprost z serca słowami, Dzień Matki.

Więcej...Biblioteka pod Ratuszem po raz szósty

"Słowo jest wielką tajemnicą. Magiczna siła słowa tkwi w jego zdolności wywoływania obrazów. Jest ono niewidzialnym znakiem rzeczy postrzeganych zmysłami".

Jan Parandowski, Alchemia słowa

Więcej...Majówka z Biblioteką w Strzelnikach

Biblioteka Publiczna w Strzelnikach maj rozpoczęła... majówką. Zaoferowała mieszkańcom wspólne spędzenie wolnego czasu proponując sportowe zmagania, językowe zagadki oraz wspominanie znanych bajek.

Więcej...Bajkowa Europa, bajkowy świat

Uczniowie klas I i II lewińskiej szkoły podstawowej podczas odwiedzin w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim przekonują się, że Europa i cały świat jest bajkowy, nie tylko dlatego, że w czasie zajęć wysłuchują baśni pochodzących z różnych zakątków Europy i świata, ale przede wszystkim dlatego, że dowiadują się wielu ciekawych, często zadziwiających faktów o odwiedzanych krajach.

Więcej...Kolejne odwiedziny przedszkolaków w bibliotece

Kwiecień jest miesiącem, kiedy po raz ostatni w tym roku szkolnym Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim gości u siebie najmłodszych czytelników na zorganizowanych spotkaniach oraz gdy dobiegają końca przygotowane dla przedszkolaków konkursy.

Więcej...Warsztaty wielkanocne w Lewinie Brzeskim

Wielkanoc kojarzy się nam z kolorowymi pisankami, palemkami, koszyczkiem ze święconką, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem i zajączkiem wielkanocnym.

Więcej...Warsztaty wielkanocne w Strzelnikach

Czas przed Wielkanocą to okres zadumy i rozważań, ale również przygotowań do tego święta. Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaprosiła wszystkich mieszkańców do uczestniczenia w warsztatach twórczych. W dniach otwarcia biblioteki - 3, 5 i 7 kwietnia chętne dzieci oraz dorośli mogli wspólnie przygotować się do Niedzieli Palmowej.

Więcej..."Easter Eggs" czyli Wielkanoc po angielsku

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna na początku kwietnia z okazji zblizających się Świąt Wielkanocnych zaprosiła uczestników komputerowego kursu FunEnglish na spotkanie, ktorego tematem przewodnim były kolorowe, wzorzyste, świąteczne... jajka.

Więcej...Warsztaty rękodzieła w Skorogoszczy

Warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych organizowane w Skorogoszczy przez Bibliotekę Publiczną odbywają się dwa razy do roku - wiosną i jesienią. Na ostatnie warsztaty, które trwały od 7 marca do 10 kwietnia br., zapisało się 17 pań.

Więcej...Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Skorogoszczy

"Zrobione z wierzbowych gałązek,
Z suszonych kwiatów i wstążek.
Daję Ci palmę w darze,
Bo stary obyczaj tak każe"

Więcej...Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Przeczy

"To są palmy przewspaniałe
Zrobione z wierzbowych gałązek
Z suszonych kwiatów i wstążek "

Więcej...Pierwszaki w bibliotece w Skorogoszczy

17 marca br. klasa pierwsza z miejscowej szkoły podstawowej odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Skorogoszczy.

Więcej...Pierwszy dzień wiosny w Strzelnikach

"A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiatki za nią spieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią - Witaj wiosno. "


Jan Brzechwa

Więcej...Ferie z Biblioteką w Skorogoszczy

Jak co roku podczas ferii zimowych również Biblioteka Publiczna w Skorogoszczy przygotowała ciekawe zajęcia dla dzieci.

Więcej...Ferie w Przeczy

Tak jak w latach poprzednich, Biblioteka Publiczna w Przeczy dołożyła wszelkich starań, by zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku.

Więcej...Ferie w Strzelnikach

W okresie ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Strzelnikach przygotowała dla dzieci zajęcia rozwijające talenty plastyczne oraz kulinarne.

Więcej...Gorące ferie zimowe w bibliotece

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim na czas zimowego wypoczynku zorganizowała dla uczniów szkoły podstawowej zajęcia pn. "Zima z biblioteką 2017", które okazały się dużo cieplejsze niż sugerowałaby nazwa.

Więcej...Przedszkolaki w bibliotece i biblioteka w przedszkolu

Podczas drugiej tury spotkań przedszkolaków w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim dzieci spotkały się ze swoimi opiekunami ze Stumilowego Lasu, aby poeksperymentować z użyciem kuchennych akcesoriów, uporządkować abecadło, ktore z pieca spadło oraz poznać zmysł, któremu niedźwiadki zawdzięczają zamiłowanie do miodu.

Więcej...Wyspy i półwyspy Europy "zaliczone"!

Projekty "Europa pełna baśni" oraz "Świat pełen baśni" trwają. Uczniowie klas I i II szkoły podstawowej w Lewinie Brzeskim odwiedzili w ostatnich miesiącach Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną, aby m.in. poznać baśnie rodem ze Szwecji oraz z Wielkiej Brytanii.

Więcej...Sobotni wieczór w teatrze

"(...) teatr to jest jedno z ostatnich miejsc,
gdzie człowieka może spotkać przygoda intelektualna."


Krzysztof Materna

Więcej...Warsztaty komputerowe w Lewinie Brzeskim

Seniorzy w Polsce to grupa społeczna najbardziej narażona na tzw. analfabetyzm cyfrowy. Na tle innych krajów Unii Europejskiej Polacy pod względem edukacji cyfrowej osob 50+ wypadają bardzo słabo. W ramach walki z tym niesprzyjającym zjawiskiem Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim po raz szósty zorganizowała warsztaty komputerowe dla seniorów pn. "Dojrz@li cyfrowo".

Więcej...