WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Warsztaty w Skorogoszczy

Warsztaty rękodzielnicze zachęcają do aktywnego spędzania czasu, odkrywania pasji i zdolności, kształtują umiejętności manualne. Są również okazją do odpoczynku w miłym gronie i spotkania osób o podobnych zainteresowaniach.


6 grudnia zakończył się kolejny cykl warsztatów organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Skorogoszczy. Łącznie odbyło się 6 cotygodniowych spotkań, w których wzięło udział 15 pań.

Na pierwszym spotkaniu uczestniczki wykonały 100 kotylionów wykorzystanych podczas ogniska patriotycznego 11 listopada. Na kolejnym, bombki, które przeznaczono do dekoracji choinek w kościele. Na kolejnych spotkaniach panie wykonywały już dekoracje dla siebie. W większości były to bombki tworzone różnymi technikami oraz inne ozdoby bożonarodzeniowe.

Natomiast w mikołajki na stołach królowały pierniczki. Uczestniczki podjęły się niełatwego wyzwania, jakim jest dekorowanie świątecznych ciastek. Panie okazały się niezwykle uzdolnione i spod ich rąk wychodziły coraz ciekawsze i bardziej misterne dekoracje. Tak wykonane pierniki pięknie przyozdobią choinki i stoły na czas nadchodzących świąt.

Serdecznie dziękujemy TRL Zielony Most w Skorogoszczy za udostępnienie sali na warsztaty.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ