WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Kolejny rok z "Europą pełną baśni"

Ubiegłoroczne biblioteczne spotkania z cyklu "EUROPA PEŁNA BAŚNI" adresowane do najmłodszych uczniów szkoły podstawowej w Lewinie Brzeskim, mają swój dalszy ciąg w roku szkolnym 2016/2017. 9 listopada kolejny rocznik pierwszoklasistów odwiedził lewińską Bibliotekę Publiczną, aby poznawać Europę, czytając jej bajki i baśnie.


Przygoda z baśniami Europy rozpoczęła się oczywiście od Polski. Ogladając krótką prezentację dzieci przypomniały sobie jak wygląda flaga, godło naszego kraju, jakie miasto jest jego stolicą. Odwiedziły miejsca znane, ale i takie, o których nie słyszały.

Bajką rozpoczynającą tę europejską podróż była "Kozucha Kłamczucha" Janiny Porazińskiej. Pierwszaki z zaciekawieniem wysłuchały tej mądrej bajki, a jej przesłanie - jak ważna jest prawdomówność, umiejętność przyznania się do błędu, zachęciło je do dyskutowania.

Pozostając w polskim klimacie, dzieci nauczyły się podstawowych kroków naszego narodowego tańca - poloneza i w takt jego melodii przemaszerowały do czytelni biblioteki. Tam, swoje wrażenia ze spotkania pięknie narysowały węglem. Technika ta była dla nich nowością, więc powstawały czasem zadziwiające ilustracje.

Już wkrótce Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosi pierwszaków na bajkowe podróże po innych krajach Europy.