WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

"Gdzie duch spotyka się z przestrzenią..."

Tradycyjnie, bo już po raz dziewiąty, 18 września 2016 r. w Skorogoszczy odbyły się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji powiązanych tematycznie z hasłem przewodnim tegorocznej imprezy. Wśród nich znalazły się również dwie propozycje Biblioteki Publicznej ze Skorogoszczy. Pierwszą była wystawa sentymentalna "Tacy byliśmy jeszcze wczoraj..." Przedstawiono na niej zdjęcia mieszkańców sprzed lat dokumentujące obchody uroczystości kościelnych, strażackich, LZS-u oraz prywatnych. Fotografie służące do przygotowania ekspozycji pozyskano ze zbiorów prywatnych mieszkańców Skorogoszczy.

Drugą był wernisaż obrazów namalowanych przez dzieci uczestniczące w półkolonii zorganizowanej przez Bibliotekę w lipcu tego roku. Obrazy przedstawiały urokliwe miejsca ze Skorogoszczy i pobliskiej Chróściny.

Wraz z wystawami przygotowanymi przez Bibliotekę można było obejrzeć kolekcję zabytkowych radioodbiorników prezentowanych przez Mini Muzeum Radia Lampowego z Przeczy, którego właścicielem jest Pan Włodzimierz Szwajcowski.

Przepiekną dekoracją wystaw był kosz bibułkowych kwiatów wykonanych przez mieszkanki Przeczy.

Organizator dziękuje:

za udostepnienie zdjęć - Pani Danucie Cierpisz, Pani Janinie Gierłach, Panu Wiesławowi Orzeł;

za wypożyczenie kosza z kwiatami - Sołectwu Przecza;

za pomoc w pracach organizacyjnych przy wystawie - Panu Krzysztofowi Boczkowskiemu, Pani Sandrze Mikitiuk, Panu Szymonowi Juszczak, Panu Andrzejowi Piechówka, Oliwii Kacperek, Kindze Szewczuk.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ