WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Wakacje w Strzelnikach

Wakacyjne spotkania w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach tradycyjnie gromadzą dzieci i młodzież, aby mogły twórczo i sportowo spędzić letni czas wolny od szkoły. Od 18 lipca do 3 sierpnia w dniach otwarcia biblioteki chętni na wakacyjne spotkania z książką i nie tylko mogli skorzystać z zajęć oferowanych przez bibliotekarkę.W czasie spotkań dzieci mogły wykazać się swoimi plastycznymi umiejętnościami. Wykonywały krepinowe kwiaty w doniczkach, obrazki - ulubiony bohater z bajki, kwiaty ze słomek i wiele innych. Odbywały się także zajęcia sportowe na boisku przy świetlicy wiejskiej. Wykorzystując słoneczną pogodę dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach z piłką. Najważniejszym punktem sportowych zmagań był jednak mecz piłki nożnej, do którego zawodnicy podeszli bardzo poważnie.

Gra terenowa stworzona na podstawie książki "Jaskinia tropów" Davida Glovera bardzo spodobała się uczestnikom, ponieważ opowiadała o straszliwym piracie Czarnobrodym i ukrytym przez niego skarbie. Okazało się, że mapa do skarbu znajduje się w bibliotece. Zadaniem dzieci było prawidłowo odpowiedzieć na matematyczne zadania i podążać za kolejnymi wskazówkami ukrytymi na placu zabaw i boisku. Skarbem okazały się lody, które w upalny dzień wszyscy ze smakiem zjedli.

W bibliotece stworzony został także "ciasteczkowy alfabet", a dokładnie upieczony, ponieważ dzieci same wykonały ciasto, wycięły literki, upiekły i przyozdobiły swoje smaczne łakocie. Alfabet był przepyszny.

Każdy też mógł sprawdzić się w bajkowym teście i zagadkach związanych z ulubionymi bohaterami. Odbył się konkurs wiedzy o bajkach "Biblioteczne (za)gadki".

Wakacje niestety już się kończą, lecz wszystkie chwile w bibliotece będziemy na długo pamiętać. Zapraszamy do biblioteki.

Dziękujemy sołtysowi Strzelnik Panu Tadeuszowi Morozińskiemu za słodycze oraz napoje, które uprzyjemniły dzieciom wakacyjny pobyt w bibliotece.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ