WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

PIKNIK Z BIBLIOTEKĄ

Letni czas chętnie spedzamy na świeżym powietrzu, wśród zieleni i przyjaciół. 16 lipca 2016 roku, w sobotnie popołudnie, Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaprosiła wszystkich mieszkańców wsi na "Piknik z Biblioteką".Okazji do świętowania było wiele. Rozpoczęcie wakacji, słoneczne lato, a także... zakończenie remontu biblioteki. Mieszkańcy mogli obejrzeć odnowiony kącik dla dzieci, czytelnię, oraz wypożyczalnią.

Najmłodsi mieszkańcy mogli wspólnie z bibliotekarką bawić się na placu przy budynku świetlicy wiejskiej. Ogromna gra planszowa, krzyżówki oraz zagadki literackie sprawiły, że dzieci wraz z rodzicami chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach przygotowanych przez bibliotekę.

Jak to na pikniku, nie obyło się bez wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku oraz poczęstunku słodkościami. Mieszkańcy mieli również dodatkową atrakcję - wizytę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim, którzy opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa na wakacjach, a także jak zachować się w razie wypadku. Dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze wozu strażackiego, usiąść za kierownicą czy wyprobować sprzęt strażacki i ratowniczy.

Miło spędzony czas na długo zostanie w naszej pamięci. Zapraszamy na kolejne plenerowe spotkania z biblioteką.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim
oraz Filia Biblioteczna w Strzelnikach
serdecznie dziękują
Sołtysowi Strzelnik Panu Tadeuszowi Morozińskiemu
za pomoc i wsparcie przy remoncie biblioteki,
a także za pomoc przy organizacji "Pikniku z Biblioteką"
zakup słodyczy, napojów i kiełbasek dla dzieci i dorosłych.

Dziękujemy
Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim
Grzegorzowi Rynkiewiczowi, Grzegorzowi Ślęzakowi,
Grzegorzowi Wlazłemu oraz Rafałowi Bożkowi
za aktywny udział w "Pikniku z Biblioteką".