WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

NOC W NAWIEDZONYM ZAMKU

Zakończenie roku szkolnego wiąże się z tym, że w szkołach robi się pusto i cicho. Dla Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim oznacza on coś zupełnie innego. Zgodnie z tradycją w wieczornych godzinach przybywają do biblioteki śmiałkowie, którzy z niecierpliwością czekają na testujące ich odwagę wydarzenia.W tym roku niesamowite rzeczy zaczęły się dziać 24 czerwca o godzinie 19.00 i trwały do białego rana.

Dzieci przybyłe na noc w nawiedzonym zamku przeksztalciły nudną czytelnię we wnętrze upiornego zamku, w którym nie brakowało pajęczych sieci, duszków i mrocznych lampionów. Zamek został zamieszkany przez Janusza - ducha, który zrodził się w wyobraźni dzieci.

W różnych zabawach i konkurencjach uczestnicy hartowali swojego ducha, aby przygotować się na wydarzenia czekające je po zapadnięciu zmroku. Aby dzieci wiedziały, z czym mogą mieć do czynienia w nawiedzonym miejscu, przeszły upiorną szkołę. Trudniejszym zadaniem okazało się jednak poszukiwanie fragmentów instrukcji "Jak wywoływać ducha?". Dzielni uczestnicy jedynie z latarkami w rękach przemierzali ciemne pomieszczenia biblioteki, aby skompletować treść upiornych wskazówek. Mimo tego, że punkty instrukcji zostały skrzętnie wykonane, a imię Janusza kilkakrotnie wezwane, jego duch się nie zjawił. Krzyki dzieci zbudziły jednak biblioteczną Białą Damę, która przybyła do świata żywych i pozwoliła nawet na sfotografowanie swojej mrocznej postaci.

Odejście upiornego gościa nie zakończyło dobrej zabawy w bibliotece, która trwała jeszcze długo po wschodzie słońca.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ