WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Europa pełna baśni - Hiszpania

Czerwiec to miesiąc, kiedy zaczynamy zastanawiać się, gdzie pojechać na wakacje. Za sprawą projektu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej pn. "Europa pełna baśni", pierwszoklasiści z Lewina Brzeskiego jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku, odwiedzili jeden z najcieplejszych i najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów w Europie. Mowa oczywiście o słonecznej Hiszpanii.


W trakcie zabawy w bibliotecznym kąciku dla dzieci uczestnicy projektu poznawali kulturę, zwyczaje i niezwykłe miejsca Hiszpanii. Dzięki zmysłowi słuchu mogli na kilka minut przenieść się na Półwysep Iberyjski i usłyszeć charakterystyczne dla Hiszpanii dźwięki takie jak np. rytm flamenco wystukiwany kastanietami. Zmysł wzroku z kolei pozwolił dzieciom zobaczyć, jak wygląda paella - popularna hiszpańska potrawa, w co ubiera się walczący z bykiem torreador, czy na czym rosną pomarańcze. Baśń, którą dzieci usłyszały w czasie zajęć o tytule "Biały wilk", została przedstawiona za pomocą teatrzyku cieni, w którym aktorami były oczywiście dzieci.

Podczas zabawy w teleturniej "Europa pełna... pytań" przypomnieliśmy sobie kilka ciekawostek o wszystkich sześciu krajach, które udało nam się zwiedzić w roku szkolnym 2015/2016.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ