WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Po spotkaniu z Magdaleną Kordel

W dniu 2 czerwca 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim mogliśmy gościć Magdalenę Kordel, pisarkę, która przyjechała do Lewina na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece.


Na spotkanie autorskie przy kawie i herbacie przybyło wiele osób - sala była wypełniona aż po brzegi. Magdalena Kordel znana jest z takich książek jak "Uroczysko", "Sezon na cuda", "Wymarzony dom", "Wymarzony czas" czy "Tajemnica bzów". Jej powieści cieszą się dużą popularnością wśród lewińskich czytelnikąw, dlatego teą wszyscy czekali z niecierpliwością na uchylenie rąbka tajemnicy o tym co będzie się działo w jej najnowszej powieści "Nadzieje i marzenia", która miała premierą 1 czerwca, czyli zaledwie dzień wcześniej.

Rozmowę w formie wywiadu przeprowadził z pisarką jej mąż Jakub. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się jak zaczęła się przygoda pani Magdy z pisaniem, jakie przeszkody musiała pokonać by wydać książkę, skąd czerpie inspiracje, a także jakie ma plany na przyszłość. Nie zabrakło również pytań, które z chęcią zadawali czytelnicy, a autorka udzielała na nie wyczerpujących odpowiedzi.

Pani Magdalena okazała się bardzo sympatyczną, pogodną i pozytywnie nastawioną do świata osobą. Opowiedziała wiele zabawnych anegdot ze swojego życia, wielokrotnie rozśmieszając publiczność. Jednak nie zabrakło i poważniejszych tematów, pisarka zwróciła uwagę na to, że jeżeli chcemy, aby świat był lepszy musimy zacząć go naprawiać od siebie, bo każdy dobry uczynek wraca do nas z podwójną siłą.

Na zakończenie spotkania, zrobione zostało na pamiątkę wspólne zdjęcie, a osoby uczestniczące w spotkaniu miały okazję zdobyć autograf Magdaleny Kordel.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ