WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Warsztaty wielkanocne w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Jajko, które króluje na wielkanocnym stole jest symbolem życia i odrodzenia. Tradycja pisanek i dzielenia się święconym jajkiem w Niedzielę Wielkanocną sięga daleko w przeszłość.

19 marca w sobotni poranek przybyła grupa dzieci i młodzieży do Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim na wielkanocne warsztaty rękodzielnicze.

Aby tradycji stało się zadość uczestnicy warsztatów zamienili się w prawdziwych artystów i przystąpili do zdobienia jajek różnymi metodami. Młodsze dzieci odbijały różne wzory na jajku, przyklejały motylki, kwiatuszki, malowały farbami... - tak jak im podpowiadała wyobraźnia. Natomiast te starsze chętne były poznać metodę batikową czyli malowanie jajek woskiem.

W drugiej części warsztatów uczestnicy wykonywali wiosenne stroiki. Każda z prac była przepiękna i niepowtarzalna. Dzieci były skupione, cierpliwe i szczęśliwe, że mogły tak miło spędzić czas na przygotowaniu świątecznych dekoracji.

Dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom, a także wolontariuszom - Kamili, Magdzie i Patrykowi za pomoc w przygotowaniu warsztatów.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ