WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Biblioteka gości małego człowieka

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w marcu, po raz ostatni w tym roku szkolnym, gościła najmłodszych czytelników, którzy przybyli z przedszkoli publicznych w Lewinie Brzeskim, aby uczyć się, bawić, poznawać i doświadczać.


Po raz pierwszy progi biblioteki przekroczyły dzieci z grup trzylatków. Jednak zamiast bibliotekarza za szklanymi drzwiami czekał na dzieci... konduktor, który zaprosił małych odkrywców na wycieczkę po bibliotece czerwoną lokomotywą. Uczestnicy wyprawy ze śpiewem na ustach przemierzyli wszystkie pomieszczenia w bibliotece, kończąc tę wesołą podróż w kąciku zabaw. Tam czekał na dzieci przyjazny Pan Potwór, który opowiedział im o swej wielobarwnej planecie, czym zachęcił małych słuchaczy do zabawy w rozpoznawanie kolorów.

Grupy, dla których nie była to pierwsza wizyta w bibliotece, przywitały swych opiekunów ze Stumilowego Lasu i kontynuowały przygodę z książką. Podopieczni Prosiaczka odwiedzili prosiaczkowy domek, poznali nowy wierszyk o poranku w kuchni oraz pomogli Prosiaczkowi wypakować kuchenne sprzęty ze skrzyni, która zawieruszyła się na strychu. Dzieci, które spotkały się z Kubusiem Puchatkiem, sprawdziły podczas zajęć działanie przełomowego wynalazku Jana Gutenberga, stając się ruchomymi czcionkami maszyny drukarskiej. Stworzyły także grupową książeczkę o alfabecie, która nabrała wyrazu dzięki ręcznym zdobieniom wykonanym przez małych iluminatorów.

Na pamiątkę bibliotecznych spotkań w roku szkolnym 2015/2016 przedszkolaki - zaczytane dzieciaki otrzymały imienne zakładki do ksiażek, które mamy nadzieję będą im dobrze służyć podczas odkrywania dziecięcej literatury.
WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ