WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Dzień Czekolady w bibliotece

"Naprawdę silny jest ten, kto potrafi połamać całą tabliczkę czekolady i zjeść tylko jeden kawałek." (Judith Viorst)

Od ponad 200 lat mieszkańcy Europy mogą delektować się smakiem czekolady. 12 kwietnia można było sobie pofolgować z tym smakołykiem, gdyż był to Dzień Czekolady.

Dzieci biorące udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece" uczciły to święto biorąc udział w słodkich zabawach przygotowanych dla nich przez pracowników Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim.

Po słodkim poczęstunku w postaci czekoladowego fondue przygotowanego przez bibliotecznego szefa kuchni, nadszedł czas na spalenie nagromadzonych kalorii w licznych zabawach ruchowych.

Dzieci skuszone możliwością zdobycia kolejnych kostek czekolady zaangażowały się m. in. w zbieranie czekoladowych cukierków, a także pięknie wykonały dynamiczny czekoladowy taniec.

Zaskakująco dużo wiedziały o czekoladzie, czym wykazały się podczas czekoladowego kwizu. Najbardziej przypadła uczestnikom do gustu zabawa w czekoladowego łasucha, która polegała na spałaszowaniu calutkiej tabliczki czekolady z użyciem noża i widelca.
WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim bierze udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece", dzięki któremu dzieci w wieku 6 - 12 lat mogą BEZPŁATNIE uczyć się języka angielskiego. "FunEnglish w bibliotece" to kurs komputerowy, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą. Fotolekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.