WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Ferie w Łosiowie

Dzieci z Łosiowa, które zechciały aktywnie i miło spędzić czas podczas tegorocznych ferii zimowych, wzięły udział w zajęciach oferowanych przez Bibliotekę Publiczną w Łosiowie.


Rozpoczęliśmy tłustym czwartkiem i bez zwłoki przystapiliśmy do robienia swoich własnych pączków z babcinego przepisu.

Wiele radości przyniosły nam zajęcia plastyczne, tym razem inspirowane walentynkami. Najpierw były serca, a potem zdobiliśmy drewniane medaliony - zawieszki również z miłosnymi wyznaniami. Radą i doświadczeniem podczas warsztatów plastycznych słuzyły nam panie: Teresa Rączka - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Łosiowie i Regina Krańcioch - florystka i dekoratorka. Dzięki dotacji Rady Sołeckiej w Łosiowie, mogliśmy wyjechać do kina Helios w Opolu na film "Odlotowa przygoda". Ten wyjazd posłużył nam za przerywnik w pracy twórczej, która jednak wcale się jeszcze nie skończyła, bo w bibliotece czekała nas zabawa w teatrzyk.

Na zakończenie "Ferii w bibliotece" spotkała nas jeszcze jedna atrakcyjna niespodzianka. Był to wyjazd do Wrocławia do Ossolineum na zajęcia zatytułowane: "Kiedy zapadnie zmierzch czyli o tym jak kiedyś bawiły się dzieci w szlacheckim dworku". Zajęcia rozpoczęła prezentacja ilustrująca jak i przy pomocy czego bawiły się dzieci na dworach, a następną częścią zajęć były warsztaty, na których dzieci tworzyły swoje własne postacie - kukiełki. Wystarczyła drewniana łyżka kuchenna, skrawki tkanin i bibułki, aby w mig zadziałała dziecięca wyobraźnia. Po zajęciach udaliśmy się na spacer po wrocławskim rynku i tu czekały na nas zagadki do odgadnięcia: Czy we Wrocławiu można spotkać krasnoludka? Podczas spaceru i drogi do autokaru zostało odnalezionych 11 krasnoludków, a skad się tam wzięły? Na to pytanie dzieci uzyskały odpowiedź już w drodze powrotnej do domu.

Ferie zimowe chociaż bez śniegu, minęły znowu za szybko - szkoda.

Dziękujemy za wsparcie finansowe:
Radzie Sołeckiej z Łosiowa oraz Towarzystwu Miłośników Łosiowa i Okolic.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ