WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Druga tura spotkań z serii "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki" 2015/2016

Pod koniec stycznia 2016 roku Miejska i Gminna Biblioteke Publiczna w Lewinie Brzeskim po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedziły przedszkolaki. Tym razem najmłodsze grupy przedszkolne szukały z Prosiaczkiem przeciwieństw, a te trochę starsze kontynuowały z Kubusiem Puchatkiem podróż po długiej historii książki.


Utworem wierszowanym, który w prosiaczkowych grupach sprowokował zabawy przeciwieństwami był "Zając Kicek". Dzieci aktywnie zaprezentowały perypetie łagodnego zajączka uciekającego przed groźnym wilkiem, po czym angażowały się w zabawy, których celem było odszukanie i poznanie jak największej liczby przeciwieństw dla pokazania różnorodności otaczającego nas świata.

Spotkanie dla grup kubusiowych łączyło w sobie powtórkę z poprzedniego spotkania oraz krótką lekcję ekologii. Dzieci dowiedziały się, że najstarsze formy książki miały postać długich zwojów, o czym mogły się przekonać rozwijając wspólnie jego ośmiometrową imitację. Głównym bohaterem spotkań był jednak papier, dzięki któremu książki stały się bardziej dostępne. Mali uczestnicy z uwagą obserwowali proces ręcznego uzyskiwania papieru czerpanego, a na zakończenie ocaliły jedno drzewko, układając stos makulatury wysokości przeciętnego przedszkolaka.

Dziękujemy przedszkolakom z Lewina Brzeskiego za aktywne uczestnictwo w zajęciach i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych odwiedzin.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ