WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2016 ROK

Warsztaty w Strzelnikach

Biblioteka Publiczna w Strzelnikach tradycyjnie w okresie przedświątecznym zaprosiła dzieci na warsztaty plastyczne i kulinarne.

Więcej...Warsztaty w Bibliotece w Lewinie Brzeskim

Święta Bożego Narodzenia to święta pełne uroku. Spotkania z rodziną przy wspólnym stole zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka, składanie sobie życzeń, obdarowywanie się prezentami, choinka i wspólne śpiewanie kolęd.

Więcej...Kiermasz w Przeczy

Przed Świętami Bożego Narodzenia coraz popularniejsze stają się kiermasze i jarmarki organizowane w wielu miejscach w calej Europie. Wprowadzają w klimat świąt, budują w nas radosny nastrój.

Więcej...Mikołajki w Przeczy

3 grudnia br. Biblioteka Publiczna, sołtys, radni, rada sołecka oraz Przedszkole Publiczne w Przeczy zorganizowali imprezę mikołajkową dla dzieci z sołectwa Przecza.

Więcej...Warsztaty w Skorogoszczy

Warsztaty rękodzielnicze zachęcają do aktywnego spędzania czasu, odkrywania pasji i zdolności, kształtują umiejętności manualne. Są również okazją do odpoczynku w miłym gronie i spotkania osób o podobnych zainteresowaniach.

Więcej...Dawno temu w Londynie...

90 lat temu w Londynie urodziła się dziewczynka, której nadano imię Elżbieta. Kilka miesięcy po niej przyszedł na świat sympatyczny miś, którego autor nazwał Winnie-the-Pooh. Ta pierwsza stała się najdłużej rządzącą monarchinią imperium brytyjskiego, która jako mała dziewczynka uwielbiała przygody tego drugiego, czyli misia ze Stumilowego Lasu, podobnie jak liczne pokolenia dzieci na całym świecie.

Więcej...Najmłodsi czytelnicy w bibliotece

Książki obecne w życiu dziecka zarażają ciekawością świata, rozbudzają wyobraźnię, ćwiczą koncentrację, uczą słuchania. Trudno przejść obojętnie obok tylu korzyści płynących z obcowania z książką od najwcześniejszych lat. Dlatego też Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim już piąty rok z rzędu realizuje projekt "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki", którego celem jest rozbudzanie pasji czytania wśród najmłodszych dzieci.

Więcej...Kolejny rok z "Europą pełną baśni"

Ubiegłoroczne biblioteczne spotkania z cyklu "EUROPA PEŁNA BAŚNI" adresowane do najmłodszych uczniów szkoły podstawowej w Lewinie Brzeskim, mają swój dalszy ciąg w roku szkolnym 2016/2017. 9 listopada kolejny rocznik pierwszoklasistów odwiedził lewińską Bibliotekę Publiczną, aby poznawać Europę, czytając jej bajki i baśnie.

Więcej...Warsztaty jesienne

Jesień, dorosłym kojarzy się z szarugą i deszczową aurą. Dzieciom, z darami jesieni, które można zbierać i dowolnie wykorzystywać do prac plastycznych. Kasztany, żołędzie, jarzębina, piękne, różnokolorowe liście - to wszystko jest dla nich wielką atrakcją.

Więcej...Świat pełen baśni - Grecja

W zeszłym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych brali udział w projekcie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim "Europa pełna baśni", podczas którego podróżowali po krajach Europy i poznawali europejskie baśnie. Ci sami uczniowie, już jako drugoklasiści, wkrótce bedą mieli okazję przekroczyć granice starego kontynentu i zanurzyć się w baśniach świata.

Więcej...SŁOWO MA MOC - spotkanie z Klubem Literackim BRZEG

"Słowo ma moc" - pod takim hasłem w poniedziałek 17 października 2016 r. odbyło się spotkanie młodzieży z łosiowskiego gimnazjum z brzeskimi poetami z Klubu Literackiego BRZEG.

Więcej...Jesień w Strzelnikach

"Spróbuj pokochać jesień, z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie, obdarzając cię nowymi dniami (...)".


Tadeusz Karasiewicz

Więcej..."Gdzie duch spotyka się z przestrzenią..."

Tradycyjnie, bo już po raz dziewiąty, 18 września 2016 r. w Skorogoszczy odbyły się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

Więcej...Spotkanie z historykiem Tomaszem Greniuchem

16 września 2016 roku, młodzież gimnazjalna gminy Lewin Brzeski, uczestniczyła w spotkaniu z Panem Tomaszem Greniuchem, mieszkańcem Lewina Brzeskiego, historykiem, autorem książek o powojennej historii Polski. W spotkaniu uczestniczyli też Burmistrz Lewina Brzeskiego, Pan Artur Kotara oraz Zastępca Burmistrza, Pan Dariusz Struski. Spotkanie poprowadziła Pani Krystyna Chmiel - pracownica lewińskiej Biblioteki Publicznej.

Więcej...Po spotkaniu z Hanną Cygler

13 września 2016 r. Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Bibliotece Publicznej w Łosiowie, miał zaszczyt gościć u siebie Hannę Cygler - autorkę chętnie czytanych przez łosiowskie czytelniczki powieści.

Więcej...Lewin Brzeski czyta "Quo vadis"

Już po raz piąty, tradycyjnie w pierwszą sobotę września w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. Wyboru lektury w tym roku dokonali czytelnicy. W ogólnopolskim plebiscycie zwyciężyła powieść pierwszego polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". A ponieważ rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza wybór nie mógł być lepszy.

Więcej...Wakacyjny Tydzień z Biblioteką

Ludzie od zawsze lubili kolekcjonować różne, nawet najdziwniejsze rzeczy. Dzieci biorące udział w tegorocznym Wakacyjnym Tygodniu z Biblioteką udowodniły, że można kolekcjonować wrażenia.

Więcej...WILLA STRACHU III

Tradycyjnie w wakacje Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaprosiła dzieci i młodzież na noc w bibliotece "Willa Strachu III". W nocy z 5 na 6 sierpnia 2016 roku budynek, w którym mieści się filia biblioteczna, przemienił się w przerażające miejsce.

Więcej...Wakacje w Strzelnikach

Wakacyjne spotkania w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach tradycyjnie gromadzą dzieci i młodzież, aby mogły twórczo i sportowo spędzić letni czas wolny od szkoły. Od 18 lipca do 3 sierpnia w dniach otwarcia biblioteki chętni na wakacyjne spotkania z książką i nie tylko mogli skorzystać z zajęć oferowanych przez bibliotekarkę.

Więcej...Sieciaki w Strzelnikach

29 lipca 2016 roku Biblioteka Publiczna w Strzelnikach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Sieciaki na wakacjach" organizując piknik edukacyjny, który dotyczył bezpieczeństwa w Internecie, prawidłowej reakcji na zagrożenia oraz zasad Nietykiety, czyli poprawnego zachowania w sieci.

Więcej...Wakacje w Skorogoszczy

Jak spędzić wolny czas, co robić, aby się nie nudzić i nie siedzieć przed telewizorem? Wiadomo - skorzystać z pomysłów biblioteki! W tym roku każdy, kto zapisał się na wakacyjne zajęcia w Bibliotece Publicznej w Skorogoszczy, które odbyły się w dn. 25 - 29 lipca br., mógł przejść "Ze Sztuką na Ty".

Więcej...PIKNIK Z BIBLIOTEKĄ

Letni czas chętnie spedzamy na świeżym powietrzu, wśród zieleni i przyjaciół. 16 lipca 2016 roku, w sobotnie popołudnie, Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaprosiła wszystkich mieszkańców wsi na "Piknik z Biblioteką".

Więcej...Wakacje w Przeczy

Wakacje to dla uczniów długo oczekiwana i najprzyjemniejsza część roku. Po trudach szkolnej nauki nadchodzi czas relaksu, zabawy i beztroski. Dlatego też czytelnicy Biblioteki Publicznej w Przeczy chętnie uczestniczą w wakacyjnych projektach organizowanych przez bibliotekę.

Więcej...NOC W NAWIEDZONYM ZAMKU

Zakończenie roku szkolnego wiąże się z tym, że w szkołach robi się pusto i cicho. Dla Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim oznacza on coś zupełnie innego. Zgodnie z tradycją w wieczornych godzinach przybywają do biblioteki śmiałkowie, którzy z niecierpliwością czekają na testujące ich odwagę wydarzenia.

Więcej...Wieczór w teatrze

Gimnazjaliści z Lewina Brzeskiego, którzy przygotowali i wystawili w roku szkolnym 2015/2016 przedstawienie "Księżniczki na ziarnku grochu", w nagrodę za pracę wolontariacką otrzymali od Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim bilety do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Więcej...Zakończenie roku szkolnego z FUNENGLISH

17 czerwca 2016 roku dzieci biorące udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece" przybyły do bibliotecznego kącika zabaw w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim, aby wziąć udział w spotkaniu "Travel across literature" zamykającym rok szkolny z językiem angielskim w bibliotece.

Więcej...Europa pełna baśni - Hiszpania

Czerwiec to miesiąc, kiedy zaczynamy zastanawiać się, gdzie pojechać na wakacje. Za sprawą projektu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej pn. "Europa pełna baśni", pierwszoklasiści z Lewina Brzeskiego jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku, odwiedzili jeden z najcieplejszych i najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów w Europie. Mowa oczywiście o słonecznej Hiszpanii.

Więcej..."Gimnazjaliści maluchom" - przedstawienie

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w roku szkolnym 2015/2016 podjęła szerszą współpracę z młodzieżą w wieku gimnazjalnym, która została objęta projektem "Gimnazjaliści Maluchom". Miał on na celu zaangażowanie gimnazjalistów do przygotowania przedstawienia teatralnego dla dzieci edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Więcej...Po spotkaniu z Magdaleną Kordel

W dniu 2 czerwca 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim mogliśmy gościć Magdalenę Kordel, pisarkę, która przyjechała do Lewina na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece.

Więcej...Finał IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego "PRZEZ TRUDY DO GWIAZD"

20 maja 2016 r. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim po raz dziewiąty zorganizowano Gminny Konkurs Recytatorski. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Lewina Brzeskiego.

Więcej...Biblioteka w plenerze po raz piąty

Tradycją stało się już, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w miesiącu maju organizuje dla swoich czytelników wydarzenie, w czasie którego pokazuje zupełnie inne oblicze, udowadniając tym samym, że współczesna biblioteka ma do zaoferowania dużo więcej ponad gromadzenie i wypożyczanie książek. Co zatem ciekawego działo się 12 maja 2016 roku podczas piątej już Biblioteki pod Ratuszem?

Więcej...Podróż pierwszaków do Francji

Pod koniec kwietnia Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim odwiedziły dzieci klas pierwszych, aby odbyć bajkową podróż do jednego z większych krajów Europy - Francji. Bajkową, ponieważ punktem kulminacyjnym tej wycieczki było poznanie kolejnej europejskiej baśni.

Więcej...Dzień Czekolady w bibliotece

"Naprawdę silny jest ten, kto potrafi połamać całą tabliczkę czekolady i zjeść tylko jeden kawałek." (Judith Viorst)

Od ponad 200 lat mieszkańcy Europy mogą delektować się smakiem czekolady. 12 kwietnia można było sobie pofolgować z tym smakołykiem, gdyż był to Dzień Czekolady.

Więcej...Dziecięca fizyka w bibliotece

Fizyka należy do jednej z trudniejszych dziedzin nauki. Podczas spotkań w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim z cyklu "Mali naukowcy", w których bierze udział grupka dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej, fizyka odsłania swe oblicze jako dziedzina nie tyle trudna co ciekawa.

Więcej...Biblioteka gości małego człowieka

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w marcu, po raz ostatni w tym roku szkolnym, gościła najmłodszych czytelników, którzy przybyli z przedszkoli publicznych w Lewinie Brzeskim, aby uczyć się, bawić, poznawać i doświadczać.

Więcej...Warsztaty wielkanocne w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Jajko, które króluje na wielkanocnym stole jest symbolem życia i odrodzenia. Tradycja pisanek i dzielenia się święconym jajkiem w Niedzielę Wielkanocną sięga daleko w przeszłość.

Więcej...Podróż po baśniach Europy trwa

Pierwszoklasiści z Lewina Brzeskiego, którzy na przełomie lutego i marca 2016 roku odwiedzili Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim, na kolejnym spotkaniu z cyklu "Europa pełna baśni" dla odmiany pojechali do Europy Zachodniej, aby bliżej poznać kraj przez wielu nazywany Zieloną Wyspą.

Więcej...Ferie w Strzelnikach

Biblioteka Publiczna w Strzelnikach w czasie ferii zimowych również zadbała o miły wypoczynek dzieci i młodzieży. Mimo braku śniegu, który zawsze sprawia dużo radości najmłodszym, biblioteka przygotowała podczas tegorocznych ferii wiele niespodzianek.

Więcej...Ferie w Łosiowie

Dzieci z Łosiowa, które zechciały aktywnie i miło spędzić czas podczas tegorocznych ferii zimowych, wzięły udział w zajęciach oferowanych przez Bibliotekę Publiczną w Łosiowie.

Więcej...Mali naukowcy w bibliotece po raz drugi

Kto nie wierzy, że można się bawić powietrzem, niech zajrzy tutaj, aby przekonać się, jak to robiły dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej, które odwiedziły Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim 28 stycznia 2016 roku.

Więcej...Druga tura spotkań z serii "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki" 2015/2016

Pod koniec stycznia 2016 roku Miejska i Gminna Biblioteke Publiczna w Lewinie Brzeskim po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedziły przedszkolaki. Tym razem najmłodsze grupy przedszkolne szukały z Prosiaczkiem przeciwieństw, a te trochę starsze kontynuowały z Kubusiem Puchatkiem podróż po długiej historii książki.

Więcej...Europa pełna baśni - Rosja

Od października 2015 r. uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim biorą udział w projekcie "Europa pełna baśni" przygotowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną. Uczniowie odwiedzając lewińską bibliotekę poznają różne kraje Europy, ich baśnie, zabytki, kulturę.

Więcej...Namiastka teatru w bibliotece

Od października 2015 roku grupa uczniów z lewińskiego gimnazjum bierze udział w projekcie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim "Gimnazjaliści Maluchom", którego celem jest przygotowanie przedstawienia teatralnego dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Na jednej ze styczniowych prób młodych aktorów odwiedził Pan Edward Podolski.

Więcej..."Dojrzali cyfrowo", czyli seniorzy uczą się nowych technologii

Na początku stycznia 2016 roku dobiegła końca trwająca ponad dwa miesiące V tura warsztatów komputerowych zorganizowanych przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim.

Więcej...