WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

Zakończenie projetu AKCJA: E-MOTYWACJA

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła seniorów do projektu Fundacji Orange pod nazwą AKCJA: e- motywacja.Projekt trwał od września do grudnia, skierowany był do seniorów i miał na celu ich zaktywizowanie, zachęcenie do pokonywania barier nie tylko tych fizycznych, ale przede wszystkim tych w głowach, do korzystania z nowoczesnych technologii czyli komputerów i Internetu oraz do wspólnego działania.

Spotkania miały charakter wideokonferencji, odbywały się na żywo i wzięło w nich udział ponad 400 placówek, m.in. bibliotek, z całej Polski. Można było nie tylko wysłuchać co mieli do powiedzenia goście zaproszeni do projektu, ale też zadać im pytania.

Podczas wirtualnych spotkań, uczestnicy utwierdzili sie w przekonaniu, że: razem można więcej, podążali małymi krokami do wielkich sukcesów, cieszyli się codziennymi radościami, pokonywali swoje lęki i ograniczenia. Pomagali im w tym, dzieląc się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, goście projektu, osoby znane - Emilia Krakowska, Krystyna Kofta czy Zofia Czerwińska, ale i mniej popularne jak Helena Norowicz i Ewa Nowicka Rusek.

Gościem wszystkich spotkań był Tomasz Kozłowski - psycholog, szkoleniowiec, miłośnik ekstremalnych przygód, który uświadamiał seniorom (i nie tylko) oczywiste prawdy życiowe, o których wszyscy wiemy, ale czasem o nich zapominamy.

W sympatycznej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastku kilkunastu lewińskich seniorów spotykało się co dwa tygodnie w bibliotece, aby wziać udział w wirtualnym spotkaniu, a potem podyskutować i wspólnie szukać recept jak "zagospodarować" starość, jak cieszyć się życiem ze sobą, jak nie dać się wykorzystywać obcym, ale i najbliższym, słowem o życiu. A wszystko to z wykorzystaniem nowych technologii czyli komputerów i Internetu, które seniorom nie są już obce. Bowiem jak na ostatnim spotkaniu powiedziała Zofia Czerwińska "...nie wolno pozwolić światu, aby szedł do przodu bez nas". Zdanie to może być podsumowaniem AKCJI: e- motywacji.