WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

Pierwszy dzień jesieni w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach

"Zobacz, ile jesieni! Pełno jak w cebrze wina, a to dopiero początek, dopiero się zaczyna".

Julian Tuwim


Jesień to piękna pora roku. Kolorowe liście zaglądające do okien, deszcz stukający o szyby...

Pierwszy dzień jesieni miłośnicy kreatywnego spożytkowania wolnego czasu spędzili w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach. Zajęcia plastyczne, w których uczestniczyli dotyczyły jesiennych ozdób z wykorzystaniem darów Pani Jesieni. A szanowna Jesień przyszła do nas z całym swoim bogactwem - kasztanami, jarzębiną, kolorowymi liśćmi. Dzieci pomogły w stworzeniu dekoracji jesiennej w bibliotece, dzięki której zapanował niesamowity klimat. Chęci do pracy nie brakowało. Z masy solnej uczestnicy spotkania wykonali grzybki, liście, kasztany, jeżyki, jarzębinę, które teraz pięknie zdobią i cieszą odwiedzających bibliotekę gości.

Pracowicie spędzone popołudnie zakończyło się rozmowami o jesieni, o której dzieci mogły się dowiedzieć więcej z wystawki przygotowanej przez bibliotekarza. Rozmowom nie było końca, tym bardziej, że na stole oprócz pięknych ozdób królowała szarlotka jabłkowo - gruszkowa upieczona przez dzieci - smakowała pysznie.

Dziękujemy sołtysowi wsi Strzelniki - Panu Tadeuszowi Morozińskiemu za udostępnienie kuchni i sprzętu kuchennego w świetlicy wiejskiej.