WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

Noc w bibliotece w Strzelnikach

Z piątku 28 na sobotę 29 sierpnia 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach odbyła się druga już edycja nocy w bibliotece "Willa Strachu II".
Niemożliwe, ale piękny, upalny, piątkowy wieczór o zachodzie słońca zmienił swą aurę. O szyby złowrogo stukały krople deszczu, a gałęzie drzew ciekawie zaglądały do okien starej wilii, w której mieści się biblioteka.

Dziesięć osób pokonało strach i żądni przygód przekroczyli próg budynku. Motywem przewodnim spotkania były książki dotyczące wampirów (Gelsey J. "Scooby-Doo! i wampir", Diver L. "Wampy, wampiry…", Somper J. "Wampiraci. Czarne serce", Meyer S. "Zmierzch", "Księżyc w nowiu", "Zaćmienie", "Przed świtem", Stoker B. "Drakula").

Wspaniałym rozpoczęciem było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek przy blasku zachodzącego, jeszcze letniego słoneczka. Pyszna kolacja, śmiech... Czy może być jeszcze lepiej? Chyba tylko noc w bibliotece, na którą wszyscy tak długo czekali.

Po stworzeniu i podpisaniu regulaminu uczestnicy rozpoczęli spotkanie od odczytania strasznych opowieści. Dowiedzieli się bardzo dużo na temat pochodzenia wampirów, poznali legendy związane z nimi oraz niesamowite odkrycia archeologiczne z różnych zakątków Polski. Każdy zaopatrzony w latarkę mógł zwiedzić bibliotekę oraz inne pomieszczenia willi poznając opowieści związane z danym miejscem. W ciemnych kątach ścian rozwieszone były wiadomości i legendy o tych strasznych postaciach. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy musieli zebrać informacje i rozwiązać krzyżówkę. Wyzwaniem okazała się gra planszowa z zadaniami i pytaniami, która sprawdzała wiedzę ze znanych książek i filmów o wampirach. Zadania jednak wymagały większej odwagi, ponieważ wykonywane były indywidualnie. W ciemności, z uruchomioną wyobraźnią każdemu mocniej biło serce. Uzupełnieniem zabawy było również malowanie twarzy oraz dyskoteka, która nie była jednak zakończeniem całego spotkania. W trakcie pląsów przy ulubionych piosenkach część dzieci samodzielnie upiekło ciasto, aby potem wspólnie z resztą je zjeść. Mówi się, że słodycze dodają energii. W tę noc nie brakowało jej nikomu, nikt nie zasnął.

Świt i zakończenie spotkania - mimo wojny na poduszki :) - wszyscy przywitali ze smutkiem. Czy noc w bibliotece nie mogłaby potrwać dłużej? Pytali...
Zapraszamy na kolejne noce w bibliotece.

Dziękujemy
Panu Tadeuszowi Morozińskiemu oraz Mateuszowi Morozińskiemu za pomoc w organizacji "Wilii Strachu II" i całonocną opiekę nad grupą.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ