WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

Wakacje w Strzelnikach

Wakacje niestety już minęły. Nadszedł czas szkoły... W Bibliotece Publicznej w Strzelnikach dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych pod hasłem "Detektywi na tropie wakacji". Spotkania odbywały się przez ostatnie dwa tygodnie sierpnia.


Cykl spotkań związany był z poznawaniem miejscowości "Każdy kąt", nowym spojrzeniem na baśnie "Na ratunek Śnieżce" czy sportowym, zdrowym stylem życia "Drużynowo – sportowo". Zajęcia przeprowadzone były w formie gier terenowych po miejscowości Strzelniki, a także gier i zabaw na placu i boisku przy bibliotece.

"Na ratunek Śnieżce" - gra terenowa z zadaniami na podstawie baśni "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" budziła zainteresowanie młodych detektywów i poszukiwaczy przygód. Okazało się, że książę nie mógł uratować pogrążonej w śnie Śnieżki, ponieważ zginął w czasie walki z niedźwiedziem. Dzieci musiały same ruszyć jej na ratunek. Odnalazły zaginiony pamiętnik krasnoludków, które również chciały ocalić piękną Śnieżkę, lecz im się to nie udało. Pozostawiły jednak wskazówki, które młodym poszukiwaczom bardzo się przydały. Musiały wykonać miksturę, która pokona złą macochę, odnaleźć duszę Śnieżki oraz wykupić jabłko od miejscowej przekupki (w roli przekupki bardzo miła pani sprzedawczyni z miejscowego sklepu). Po wykonaniu przeróżnych zadań, które ukryte były na terenie miejscowości detektywi zakończyli przygodę doprowadzając tym samym do pozytywnego rozwiązania nieciekawej sytuacji Śnieżki.

"Każdy kąt" - gra terenowa z zadaniami sprawdzająca znajomość wsi Strzelniki wymagała od uczestników wiele zaangażowania i wiedzy. To właśnie oni sami mieli wejść w rolę przewodnika po swojej miejscowości i pokazać bibliotekarzowi miejsca, które są dla nich ważne, kryją tajemnicę lub są zabytkiem. W każdym z tych miejsc bibliotekarz przygotował dla nich pytania dotyczące wsi Strzelniki oraz okolicznych zabytkowych budowli. Odpowiedzi wpisywali do przygotowanej krzyżówki z hasłem.

Turniej gier planszowych, ping-ponga, zabawy językowe i plastyczne oraz przede wszystkim dużo ruchu, sportu i wytchnienia od obowiązków szkolnych - to wszystko czekało na uczestników zajęć wakacyjnych w bibliotece.

Sprytni detektywi zawsze wytropią wakacje i mnóstwo przygód nawet, gdy wokół jesień i rozpoczęty nowy rok szkolny. Wystarczy odwiedzić bibliotekę, aby tam otworzyć jedną z wielu książek, które przenoszą w inny świat. Czy i ty chciałbyś zostać detektywem? Zapraszamy do biblioteki.

Dziękujemy
Panu Tadeuszowi Morozińskiemu - sołtysowi wsi, za zapewnienie dzieciom w czasie zajęć zimnych napojów,
Pani Ludwice Chojnackiej - bibliotekarce z Biblioteki Publicznej w Łosiowie za słodycze.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ