WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

UWALNIANIE KSIĄŻEK W LEWINIE BRZESKIM

W dniu XII edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek czyli 18 czerwca 2015 r. bibliotekarki z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim zachęcały mieszkańców do wzięcia udziału w ustanawianiu rekordu miasta w liczbie osób wspólnie czytających na wolnym powietrzu.

Już kilka dni wcześniej o tej akcji można było się dowiedzieć z rozmieszczonych w mieście plakatów i ulotek oraz listów roznoszonych przez wolontariuszy. W kilku miejscach powstały też "mini półki" uwolnionych książek, m.in. w pizzerii, w piekarni w Rynku, w salonie fryzjerskim, czy w przychodni przy ul. Kościuszki. Uwolnione książki można było też znaleźć na peronach stacji PKP. W Rynku od wczesnego popołudnia aż do późnego wieczora na miłośników czytania czekała "Ławka Uwolnionych Książek", na której można było zostawić przeczytaną książkę i sięgnąć po nową.

Pogoda dopisała, choć słońce od czasu do czasu chowało się za chmury i straszyło deszczem, nie zraziło to prawdziwych miłośników słowa pisanego, zarówno małych jak i dużych. Na wspólne czytanie między godz. 15.00 a 16.00 na lewiński Rynek przyszło 38 osób. Akcja odbyła się w naszym mieście po raz pierwszy, więc nie jest to może super rekord, ale mamy nadzieję, że za rok zostanie on pobity z nawiązką.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i 18 czerwca przyszli na lewiński Rynek chcąc wspólnie z innymi dzielić się radością czytania.

Zainteresowanych BOOKCROSSINGIEM zachęcamy do zaglądania na ogólnopolską stronę: www.bookcrossing.pl; od 2001 r. czyli od kiedy narodziła się ta piękna idea podróżującej książki, z każdym rokiem przybywa jej zwolenników, a w światowym obiegu zostało już uwolnionych prawie 6 mln książek.