WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

Gra Bractwo PAX w Bibliotece w Strzelnikach

27 maja br. Biblioteka Publiczna w Strzelnikach uczestniczyła w zabawie z książkami PAX w związku z premierą nowej serii z gatunku urban fantasy dla młodzieży. Autorzy - Asa Larsson, Ingela Korsell i Henrik Jonsson są bardzo znanymi pisarzami i ilustratorami ze Szwecji. Bohaterowie serii PAX to dwaj chłopcy, dwunastoletni Alrik i dziewięcioletni Viggo, którzy niespodziewanie zostają obrońcami prastarej biblioteki.

Biblioteka otrzymała od wydawnictwa Media Rodzina materiały i gadżety do przeprowadzenia gry "Bractwo Pax". Na podstawie wskazówek i fragmentów książki drużyny musiały rozwiązywać kolejne zagadki. Finałowa rozgrywka (wymyślenie magicznego zaklęcia, które zabije potwora) wyłoniła zwycięską ekipę.

Wspaniałe nagrody ufundowane przez wydawnictwo (latarki PAX oraz książki "PAX. Pal przekleństwa") wygrała najlepsza drużyna (Ola Włodek, Basia Śpiewak). Zwycięzcy przeszli tym samym do kolejnego ogólnopolskiego etapu gry i mają szansę na kolejne atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestniczy otrzymali pamiątkowe ołówki PAX.

Biblioteka otrzymała od wydawnictwa książki: "PAX. Pal przekleństwa" oraz "PAX. Grim".

Zachęcamy wszystkich wielbicieli tego gatunku do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek z serii PAX.