WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach

Biblioteka to miejsce, gdzie można wypożyczać książki, czytać prenumerowane przez nią czasopisma, uczestniczyć w spotkaniach z autorami, wspólnie spedzać czas, dzielić się radościami i smutkami... To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Miejsce, w którym każdy jest mile widziany.


I tak wlaśnie było 22 stycznia, kiedy to w świetlicy wiejskiej w Strzelnikach obchodzone było wielkie święto, Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość, wszystkich seniorów zaprosiła Biblioteka Publiczna w Strzelnikach, Sołtys Strzelnik Pan Tadeusz Morozinski oraz Rada Sołecka wsi. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim. Pan Zbigniew Gasiorowski wraz z niezwykle utalentowanymi młodymi artystkami śpiewali wspólnie z seniorami kolędy i pastorałki oraz znane i lubiane piosenki. Melodie grane na gitarach i akordeonie zachwyciły zgromadzonych. Dla babć i dziadków wystapiły również dzieci ze Strzelnik (Ola Włodek, Basia Śpiewak, Marta Morozińska, Kamila Mazur, Bartek Włodek, Dominik Chyrzyński), recytujac okolicznościowe wiersze. W czasie przedstawienia wszyscy zgromadzeni dostali laurki z życzeniami, które wykonane zostały w bibliotece. Również niezwykle ważna dla seniorów była obecność proboszcza parafii pw. sw. Jana Chrzciciela w Łosiowie ks. Leszka Włodarczyka.

Blisko sześćdziesiąt osób obchodziło swoje święto i bawiło się w czwartkowy wieczór. Na stole nie zabrakło pysznych ciast upieczonych specjalnie na tę okazję przez mieszkanki Strzelnik. Organizatorzy zapewnili rownież kawę, herbate, napoje oraz słodycze.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania

Panu Zbigniewowi Gąsiorowskiemu
oraz
Sandrze Potockiej,
Julii Mazur
i Darii Siwuchin
za wspaniały występ artystyczny,

a także wszystkim mieszkankom Strzelnik
za przygotowanie pysznego poczęstunku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ