WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

Snowy Winter - zimowe spotkanie dla kursantów FunEnglish

Biała zima w tym roku nie dopisuje, dlatego 14 stycznia 2015 roku Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła uczestników multimedialnego kursu języka angielskiego na spotkanie, dzięki któremu mogli na chwilke zanurzyć się w zimowej atmosferze i przypomnieć sobie, jak można szaleć w mroźny, śnieżny dzień.

Na rozgrzewkę dzieci poszalały w zabawie "4 seasons", w której musiały wykazać się nie tylko refleksem, ale i znajomoscią angielskich nazw pór roku. Naszym celem była oczywiście zima i to na niej skupiliśmy uwagę przez resztę zajęć. Poprzez zabawę dzieci miały okazję utrwalić sobie słownictwo związane z białą porą roku.

Mówilismy między innymi o rzeczach, które zapewniają nam w zimie ciepło. Najwiekszą radochę na tym etapie sprawiło dzieciom zadanie założenia prowadzącemu zimowych ubrań - niekoniecznie w kolejności gwarantującej komfort ich noszenia i estetyczny wygląd. Potem było nam biało i mroźnie. Podczas zmodyfikowanej karcianej gry w Piotrusia, a raczej w Snowman’a, rozgrzewaliśmy szare komórki, gdyż zabawa połączona była z poszukiwaniem zimowych rymów. Brak śniegu nie przeszkodził nam w realizacji popularnej w zimie zabawy "snowball fight" czyli obrzucania się śnieżkami. Kulki wykorzystane podczas rozgrywki były dość niezwykłe, gdyż nie zawierały w sobie grama śniegu, kryły za to w środku słodką niespodziankę.
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim bierze udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece", dzięki któremu dzieci w wieku 6 - 12 lat mogą BEZPŁATNIE uczyć się języka angielskiego. "FunEnglish w bibliotece" to kurs komputerowy, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą. Fotolekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.