WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2015 ROK

Santa Claus is coming to town... - mikołajowe FunEnglish w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim.

Trudno wyobrazić sobie święta bez świetego Mikołaja. Jest to tym trudniejsze, kiedy się wierzy, że Mikołaj przynosi prezenty w noc poprzedzającą Boże Narodzenie. O tej i o innych mikołajowych tradycjach w wybranych krajach anglojęzycznych była mowa 16 grudnia 2015 roku w czasie świątecznego spotkania dla dzieci uczestniczących w projekcie "FunEnglish w bibliotece".

Więcej...Europa pełna baśni - Niemcy

W pierwszych tygodniach grudnia Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim znowu gosciła pierwszoklasistów z lewińskiej podstawówki w ramach projektu "Europa pełna baśni"... czyli pierwszaki w bibliotece.

Więcej...Jeden rok z życia poetki

11 grudnia br. swoje pierwsze spotkanie autorskie z czytelnikami miała Alicja Kaim - pracownica Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim. Nie każdy o tym wie, że pani Ala, oprócz tego że na co dzień jest bibliotekarką, pisze również wiersze.

Więcej...Zakończenie projetu AKCJA: E-MOTYWACJA

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła seniorów do projektu Fundacji Orange pod nazwą AKCJA: e- motywacja.

Więcej...Mali naukowcy w bibliotece

W dniu 26 listopada 2015 roku kącik dla dzieci w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim został na krótką chwilę przekształcony w kuchenne laboratorium. Stało się to za sprawą wizyty dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej, które wzięły udział w pierwszym spotkaniu z serii zajęć zatytułowanych "Mali naukowcy".

Więcej...Biblioteka pełna przedszkolaków

Listopad bieżącego roku był miesiącem, w którym Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zanotowała znaczny wzrost odwiedzin przedszkolaków. Wszystko z powodu nowej odsłony projektu "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki", który od czterech lat swojego istnienia realizuje szczytny cel, jakim jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.

Więcej...EUROPA PEŁNA BAŚNI - POLSKA

Na przełomie października i listopada wszyscy uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim odwiedzili lewinską Bibliotekę Publiczną, aby zwiedzać Europę czytając baśnie.

Więcej...SPOTKANIA KRESOWE W ŁOSIOWIE

"Sens życia i wiara w człowieka nie bierze się z pustki, lecz z pielęgnowania tradycji i ocalania pamięci zbiorowej, która stanowi o przyszłości i wielkości narodu."
Treść zawarta w słowach Jerzego Waldorffa może być kierunkowskazem dla nas, na których spoczywa obowiązek przekazu ponadczasowych wartości dla dalszych pokoleń.

Więcej...Zwycięstwo w konkursie

W sierpniu tego roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Fundację Dzieci Niczyje, która we współpracy z Fundacją Orange zainicjowała ogólnokrajową akcję "Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście 2015".

Więcej...Pierwszy dzień jesieni w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach

"Zobacz, ile jesieni! Pełno jak w cebrze wina, a to dopiero początek, dopiero się zaczyna".

Julian Tuwim

Więcej...Europejskie Dni Dziedzictwa w Skorogoszczy

Uniwersalny charakter Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych od 1991 roku sprawia, że projekt ten zatacza coraz szerszy krąg obejmując obecnie prawie wszystkie kraje europejskie. "Dziedzictwo utracone" to hasło ogłoszone na 2015 rok.

Więcej..."Labour Day" czyli pracowity początek roku szkolnego z "FunEnglish w bibliotece"

Nie we wszystkich krajach na świecie rok szkolny rozpoczyna się 1 września. Dzieci w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii wracają do szkolnych obowiązków w tzw. "Labour Day", czyli w Święto Pracy, które jest obchodzone w pierwszy poniedziałek września.

Więcej...Lewin Brzeski czyta "Lalkę" Bolesława Prusa

5 września 2015 roku kilkaset miast w całej Polsce połączyło jedno wyjątkowe wydarzenie - Narodowe Czytanie. Akcja ta podczas swej czwartej odsłony pozwoliła Polakom przenieść się w minioną epokę dzięki "Lalce" Bolesława Prusa, która w tym dniu była najchętniej czytaną książką również w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Noc w bibliotece w Strzelnikach

Z piątku 28 na sobotę 29 sierpnia 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach odbyła się druga już edycja nocy w bibliotece "Willa Strachu II".
Niemożliwe, ale piękny, upalny, piątkowy wieczór o zachodzie słońca zmienił swą aurę. O szyby złowrogo stukały krople deszczu, a gałęzie drzew ciekawie zaglądały do okien starej wilii, w której mieści się biblioteka.

Więcej...Wakacje w Strzelnikach

Wakacje niestety już minęły. Nadszedł czas szkoły... W Bibliotece Publicznej w Strzelnikach dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych pod hasłem "Detektywi na tropie wakacji". Spotkania odbywały się przez ostatnie dwa tygodnie sierpnia.

Więcej...Wakacje w Skorogoszczy

Corocznie w czasie wakacji Filia Biblioteczna w Skorogoszczy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców organizując wakacyjne zajęcia dla dzieci. Zajęcia tegoroczne pod hasłem "Z Biblioteką przez Europę" odbyły się w ostatnim tygodniu lipca.

Więcej...Wakacyjny Tydzień z Biblioteką

Wakacje to czas, gdy dzieci, wolne od szkolnych obowiązków, poszukują aktywnych form wypoczynku, aby się nie nudzić. Uczestnicy Wakacyjnego Tygodnia z Biblioteką, który zakończył się ostatniego dnia lipca, nie mieli czasu na nudę, dzięki licznym atrakcjom, które Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim przygotowała z myślą o młodych czytelnikach.

Więcej...Wakacje w Przeczy

Biblioteka Publiczna w Przeczy corocznie, w czasie wakacji organizuje zajęcia dla miejscowych dzieci. Tegoroczne odbyły się w dniach 20 - 24 lipca, a ich temat brzmiał "Bardzo dziki Zachód".

Więcej...Rozpoczęcie wakacji w Strzelnikach

Wakacje to wspaniały okres, w którym można nie tylko odpocząć, ale również spędzić więcej czasu z najbliższymi. Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaproponowała wszystkim mieszkańcom wspólne rozpoczęcie wakacji i przywitanie upragnionego lata. 26 czerwca w piękne, piątkowe popołudnie rozpoczął się festyn rodzinny "Mamo, tato już jest lato!".

Więcej...PIRACI W BIBLIOTECE

Mówi się, że czasy prawdziwych piratów już dawno minęły. Każdy kto tak uważa, zmieniłby z pewnością zdanie, gdyby miał okazję uczestniczyć w kolejnej nocy w bibliotece. Sam fakt zaciągnięcia się na piracki okręt świadczy o ogromnej odwadze, która jest cechą niezbędną do podjęcia trudów pirackiego życia. Tak postąpili uczestnicy kolejnej nocnej imprezy w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim, która rozpoczęła się wieczorem 26 czerwca i trwała do białego rana.

Więcej...Spotkania z przedszkolakami ze Skorogoszczy

Od połowy maja b.r. Biblioteka Publiczna ze Skorogoszczy przeprowadziła cykl lekcji bibliotecznych z przedszkolakami, których tematem była historia książki i piśmiennictwa.

Więcej...UWALNIANIE KSIĄŻEK W LEWINIE BRZESKIM

W dniu XII edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek czyli 18 czerwca 2015 r. bibliotekarki z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim zachęcały mieszkańców do wzięcia udziału w ustanawianiu rekordu miasta w liczbie osób wspólnie czytających na wolnym powietrzu.

Więcej...Przedszkolaki w Bibliotece Publicznejw Przeczy

11 czerwca b. r. w godzinach przedpołudniowych przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przeczy odwiedziły bibliotekę.

Więcej...Piknik rodzinny w Przeczy

31 maja b.r. w godzinach popołudniowych odbył się w Przeczy Piknik Rodzinny zorganizowany przez grupę inicjatorów - Publiczną Bibliotekę w Przeczy, LZS Przecza, Radę Sołecką, Przedszkole Publiczne w Przeczy oraz Radnych. Ideą przedsięwzięcia było wspólne świętowanie Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca oraz zorganizowanie przestrzeni do wspólnej zabawy i przygotowanie różnorodnych atrakcji, by każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Więcej...Zakończenie IV tury warsztatów komputerowych

W dniu 2.06.2015 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się pożegnalne spotkanie dla uczestników bibliotecznych warsztatów komputerowych. Seria zajęć z podstaw obsługi komputera i Internetu, która była skierowana do osób 50+, zakończyła się nie przed monitorami komputerów, a przy kawie i słodkim poczęstunku.

Więcej...Gra Bractwo PAX w Bibliotece w Strzelnikach

27 maja br. Biblioteka Publiczna w Strzelnikach uczestniczyła w zabawie z książkami PAX w związku z premierą nowej serii z gatunku urban fantasy dla młodzieży. Autorzy - Asa Larsson, Ingela Korsell i Henrik Jonsson są bardzo znanymi pisarzami i ilustratorami ze Szwecji. Bohaterowie serii PAX to dwaj chłopcy, dwunastoletni Alrik i dziewięcioletni Viggo, którzy niespodziewanie zostają obrońcami prastarej biblioteki.

Więcej...Zakończenie roku szkolnego z "FunEnglish w bibliotece"

W dzień po święcie wszystkich mam, czyli 27 maja 2015 roku, dzieci uczestniczące w projekcie "FunEnglish w bibliotece" wzięły udział w spotkaniu, którego tematem była rodzina.

Więcej...Finał VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego

27 maja 2015 r. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się już po raz ósmy Gminny Konkurs Recytatorski. W tym roku hasłem naczelnym stał się tytuł wiersza J. Lieberta "Uczę się ciebie, człowieku". Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Lewina Brzeskiego, który tradycyjnie przyznał starszym uczestnikom konkursu nagrody specjalne.

Więcej...Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Matki w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

26 maja to ważny i wyjątkowy dzień, w tym dniu obchodzimy Święto Mamy. W podziękowaniu ukochanym mamom za wszystko co robią dla nas, obdarowujemy je życzeniami, laurkami, drobnymi prezentami i kwiatami.

23 maja, w sobotę, do Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim przybyła spora grupa dzieci i młodzieży na zajęcia plastyczne pt. "Zrób prezent dla mamy na Dzień Matki".

Więcej...Biblioteka pod Ratuszem 2015

Każdego roku miesiąc maj jest wyjątkowym czasem dla wszystkich bibliotek w całej Polsce, a to za sprawą Tygodnia Bibliotek, który każdego roku rozpoczyna się 8 maja i trwa przez kolejnych 7 dni. Polscy bibliotekarze wykorzystują ten czas, aby w atrakcyjny sposób promować czytelnictwo i biblioteki. 12 maja 2015 roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim po raz czwarty przyłączyła się do tego aktywnego świętowania.

Więcej...Po spotkaniu z Barbarą Kosmowską...

Barbara Kosmowska, autorka książek dla dorosłych i dla młodzieży spotkała się 4 maja 2015 r. z czytelnikami w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Więcej...WIOSENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ W ŁOSIOWIE

"Poetą jest ten który pisze wiersze
I ten który wierszy nie pisze
Poetą jest ten który zrzuca więzy
I ten który więzy sobie nakłada
Poetą jest ten który wierzy
I ten który uwierzyć nie może..."
Kto jest poetą Tadeusz Różewicz

Więcej...Tydzień z Internetem 2015

W czasie tegorocznych obchodów Tygodnia z Internetem Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła uczestników bibliotecznych warsztatów komputerowych, które trwają od stycznia tego roku, na spotkanie "Porozm@wiajmy przy k@wie".

Więcej...Warsztaty wielkanocne w Lewinie Brzeskim

21 marca 2015 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyły się warsztaty wielkanocne. Własnoręcznie zdobione jajka są coraz popularniejsze. Pięknie prezentują się na stole wielkanocnym, a samodzielnie udekorowana pisanka to nie tylko dobra zabawa, ale również satysfakcja!

Więcej...Pierwszy dzień wiosny w Bibliotece w Strzelnikach

20 marca 2015 roku Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaprosiła wszystkich mieszkańców do wspólnego przywitania wiosny. Właśnie tego dnia rozpoczęła się astronomiczna wiosna. W XX wieku wiosna w strefie czasowej Polski rozpoczynała się zwykle 21 marca, zaś w miarę przybliżania się końca stulecia coraz częściej 20 marca. Wszystkie kolejne do roku 2047 będą obchodzone wyłącznie 20 marca, a od 2048 roku 19 albo 20 marca.

Więcej...St. Patrick's Day w bibliotece

Wszyscy mieszkańcy Irlandii każdego roku z niecierpliwością wyczekują dnia 17 marca. W tym wyjątkowym czasie ulice zapełniają się ubranymi na zielono ludźmi, odbywają się uroczyste parady, festiwale, wznoszone są toasty. A wszystko to z okazji Dnia Świętego Patryka. Zielona oprawa tego święta przyciąga coraz większe rzesze uczestników na całym świecie. W tym roku przyciągnęła również młodych czytelników Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Przedszkolaki w bibliotece

Za sprawą kolejnych spotkań dla najmłodszych z serii "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki" Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim przez ostatnie dwa tygodnie lutego przekształciła się w miejsce, w którym można było nauczyć się zasad savoir-vivre'u, dowiedzieć się, co to są zbiory matematyczne albo świętować Światowy Dzień Kota.

Więcej...OSTATKI W STRZELNIKACH

Ostatni tydzień karnawału związany jest z wieloma zabawami ostatkowymi i obrzędami. Niestety tylko niektóre z nich przetrwały do dziś. Szkoda, ponieważ warto pielęgnować nasze rodzime tradycje, które, jak się okazuje, są bardzo ciekawe i warto się nimi chwalić. Dzięki spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach wielu dowiedziało się o tych zapomnianych już dawnych zwyczajach.

Więcej...Ferie w Strzelnikach

Podczas ferii zimowych, Biblioteka Publiczna w Strzelnikach prowadziła dla dzieci i młodzieży zajęcia pod hasłem "MYŚL ekoLOGICZNIE". Uczestnicy poznali historie smieci, czyli jak kiedys ludzie radzili sobie z odpadkami, jak z nimi postepowali, aby nie zasmiecac srodowiska. Poprzez zabawe nauczyli sie segregowac odpady i postepowac tak, aby swiat nie stal sie smietnikiem.

Więcej...Ferie w Łosiowie

W czasie tegorocznych ferii zimowych dzieci z Łosiowa mogły skorzystać z zajęć w Bibliotece Publicznej, podczas których czyniły starania, aby zapewnić sobie namiastkę zimowych emocji.

Więcej...Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach

Biblioteka to miejsce, gdzie można wypożyczać książki, czytać prenumerowane przez nią czasopisma, uczestniczyć w spotkaniach z autorami, wspólnie spedzać czas, dzielić się radościami i smutkami... To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Miejsce, w którym każdy jest mile widziany.

Więcej...Snowy Winter - zimowe spotkanie dla kursantów FunEnglish

Biała zima w tym roku nie dopisuje, dlatego 14 stycznia 2015 roku Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła uczestników multimedialnego kursu języka angielskiego na spotkanie, dzięki któremu mogli na chwilke zanurzyć się w zimowej atmosferze i przypomnieć sobie, jak można szaleć w mroźny, śnieżny dzień.

Więcej...