WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

Spotkanie mikołajkowe w Strzelnikach

Każdy, kto 5 grudnia odwiedził Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach mógł przemienić się w elfa i popracować w mikołajkowej fabryce świątecznych ozdób. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o Świętym Mikołaju z Miry, biskupie, który wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w konkursie "Co wiesz o Świętym Mikołaju". Pierwsza część pytań dotyczyła życia i działalności biskupa. Trzy kolejne etapy dotyczyły św. Mikołaja - bajkowego i wykreowanego przez dzisiejsze media - "Błyskawiczny quiz o św. Mikołaju", "Biała zgaduj - zgadula" oraz "Zimowe zagadki". Ostatni punkt konkursu to mikołajkowa krzyżówka, której hasło brzmiało "Zrób coś miłego dla bliźniego". Omnibusem w dziedzinie mikołajkowej, znawcą św. Mikołaja została Julia Surówka. W nagrodę wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie dostały słodkie upominki.

Ważnym punktem naszego spotkania było wykonywanie Mikołajów z masy solnej. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, więc przy okazji powstały również choinki, bombki i inne ozdoby choinkowe, które kolorowo pomalowane gotowe były do zawieszenia na choinkę. W wolnej chwili dzieci mogły posłuchać opowieści o św. Mikołaju i jego elfach. "Moja pierwsza książka na święta" to historia o wielkim trudzie i zaangażowaniu świętego w to, aby każde dziecko na świecie mogło dostać prezent.

Opowieści opowieściami, ale każdy chciałby chociaż raz zobaczyć Mikołaja na żywo. Uczestnikom spotkania w bibliotece to się udało! Dzięki stronie internetowej www.worldcam.pl dzieci mogły podglądnąć co robi św. Mikołaj w swojej chacie w Laponii.
Internet w bibliotece dostępny jest dzięki Fundacji Orange. Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek.

Każdy mógł podpisać się na specjalnej kartce do św. Mikołaja i poprosić go o coś lub po prostu pozdrowić. Tego dnia bibliotekę odwiedziło dużo dzieci, ale byli także dorośli, którzy nie zapominali o włożeniu czerwonych, mikołajkowych czapek na swoje głowy. Ponieważ każdy, kto w tym wyjątkowym dniu odwiedził bibliotekę z taką czapką otrzymywał słodki upominek. Takiej świątecznej atmosfery, twórczej pracy i uśmiechów życzymy każdemu na następny rok.

Biblioteka Publiczna w Strzelnikach składa serdeczne podziękowania Panu Sołtysowi Tadeuszowi Morozińskiemu za udostępnienie kuchni i sprzętu kuchennego.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

"Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek"