WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

Odwiedziny w lewińskich przedszkolach

Tradycją jest, że kilka razy do roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprasza przedszkolaków w swoje skromne progi. Celem naszym jednak jest, aby biblioteczne przesłanie dotarło do wszystkich dzieci, również tych najmłodszych, dlatego 13 listopada 2014 roku to biblioteka odwiedziła lewińskie przedszkola.


Celem tych odwiedzin były grupy Kaczuszek z Przedszkola nr 1 i Żabek z Przedszkola nr 2, czyli najmłodszych dzieci, które ciągle aklimatyzują się w nowym środowisku, jakim jest dla nich przedszkole i powoli odkrywają otaczający ich świat. Biblioteka postanowiła odkryć przed maluszkami fantastyczny świat książek, które bawią i uczą i mogą stanowić dobry start do świetnej zabawy. Dzięki zajęciom z bibliotekarzem większość dzieci po raz pierwszy zetknęła się z mieszkańcami Doliny Muminków. Uczestnicy pobawili się przy muminkowej piosence oraz wysłuchali krótkiego opowiadania z Muminkiem w roli głównej. Dzięki swojej spostrzegawczości dzieci bez większych trudności zamieniły towarzyszącego bibliotekarzowi Muminka w Tatusia Muminka, Mamusię Muminka, a na koniec w Pannę Migotkę.

Wyrażamy nadzieję, że przygoda z Muminkiem była wystarczającym bodźcem do poznania innych przygód z udziałem mieszkańców Doliny Muminków, a tym samym do odwiedzenia biblioteki. Dodatkową zachętą może być fakt, że dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych również mogą wziąć udział w konkursach, które biblioteka przygotowała dla przedszkolaków i tym samym zawalczyć o tytuł Najbardziej Zaczytanego Przedszkolaka oraz Najbardziej Zaczytanej Grupy Przedszkolnej.