WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

Halloween w Strzelnikach

W piątek 31 października czyli w przeddzień Wszystkich Świętych, Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaprosiła dzieci na Halloween. Święto Halloween hucznie obchodzone w Stanach Zjednoczonych pojawiło się w Polsce w latach 90 i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Dzieci, które odwiedziły w tym dniu bibliotekę poznały zwyczaje i zabawy związane z tym świętem oraz ich nazwy w języku angielskim.

Na początku spotkania, każdy z uczestników otrzymał nowe magiczne imię. Następnie dzieci udały się do kuchni, gdzie korzystając z książki kucharskiej czarownicy, upiekły prawdziwe "upiorne" smakołyki: paluchy wiedźmy oraz strasznie pyszne ciasteczka. Niektórzy odkryli w sobie talent kucharski i zatracili się w pieczeniu i ozdabianiu ciastek. Wypieki smakowały każdemu i szybko zniknęły z talerzy. Na szczególne uznanie zasługują chłopcy, którzy bardzo angażowali się w kuchni, nie tylko przy robieniu słodkości, ale również w sprzątaniu.

Na dzieci czekały także zadania przygotowane w bibliotece. Po zapoznaniu się z tradycjami tego święta, przystąpiły do rozwiązywania krzyżówki sprawdzającej ich wiedzę. Także straszny kościotrup, którego dzieci wcześniej przygotowały i pomalowały, krył pytania i zagadki. Uczestnicy rywalizowali między sobą odpowiadając na pytania o różnym stopniu trudności. Znawcą halloweenowych zwyczajów i angielskich słówek okazała się Aleksandra Włodek, która otrzymała czekoladę.

Nie byłoby Halloween bez przebrań i pomalowanych twarzy oraz oczywiście bez dyni. To wszystko zapewniło dzieciom udane spotkanie w bibliotece. Tego wieczoru nikt się nie bał, wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

Dziękujemy Panu Tadeuszowi Morozińskiemu, Sołtysowi Strzelnik,
za pomoc w organizacji imprezy.


WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ