WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

"Colourful School Year" - rozpoczęcie roku szkolnego po angielsku

Dzieci, które uczestniczą w interaktywnym kursie języka angielskiego FunEnglish w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim, powitały nowy rok szkolny na wesoło i przede wszystkim kolorowo. Wtorkowe popołudnie, 16 września, spędziły bowiem w bibliotecznym kąciku dla dzieci, aby trochę "pożonglować" angielskimi nazwami kolorów i nie tylko.

Pomysły na zabawy zostały zaczerpnięte ze strony internetowej projektu "FunEnglish w bibliotece", które łączą elementy dramy z nauką języka angielskiego. Nie było więc nudnego powtarzania słówek i zapisywania ich w notatnikach; były za to takie kolorowe zabawy jak zamiana miejsc, gonitwy za kolorami, układanie kolaży owocowo - warzywnych, a nawet czytanie w myślach prowadzącego... Na zakończenie dzieci otrzymały od Biblioteki poczęstunek w postaci kolorowych owoców.

Naszym kursantom z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzymy owocnej nauki, jak również tego, aby kolejne 10 miesięcy było dla nich "colourful".Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim bierze udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece", dzięki któremu dzieci w wieku 6 - 12 lat mogą BEZPŁATNIE uczyć się języka angielskiego. "FunEnglish w bibliotece" to kurs komputerowy, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą. Fotolekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.