WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

Biblioteka pod Ratuszem 2014

8 maja około godziny 10 rano dało się usłyszeć głośne "dzień dobry" niesione echem po ulicach Lewina Brzeskiego. Jak się okazało, było to powitanie w wykonaniu dzieci przybyłych pod ratusz z lewińskich przedszkoli, które w ten sposób obwieściły wszystkim mieszkańcom udany początek dnia z Biblioteką pod Ratuszem. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim rozpoczęła tym akcentem świętowanie Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.


Uroczyste otwarcie wydarzenia uświetniła obecność Burmistrza Lewina Brzeskiego, Pana Artura Kotary oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pana Waldemara Włodka, którzy tradycyjnie przeczytali maluchom znane i lubiane utwory literackie oraz złożyli na ręce bibliotekarzy kwiaty i życzenia z okazji ich święta. Ponieważ w kwietniu zakończył się cykl spotkań "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki", bibliotekarze skorzystali z okazji i zaaranżowali uroczyste wręczenie certyfikatów poświadczających aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach. Projekt obejmował również konkurs czytelniczy, w którym wzięło udział 41 przedszkolaków. Kolorowe dyplomy i nagrody książkowe powędrowały na ręce zwycięzców i wyróżnionych, wśród których Michał Szczepkowski, Dominika Lis i Marysia Bączkowska zdobyli najwięcej punktów.

Po raz pierwszy do świętowania tego ważnego dla bibliotekarzy dnia przyłączyli się podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lewinie Brzeskim. Swą obecnością ubarwili wydarzenie aktywnie uczestnicząc w literackich zawodach. Niespodzianką dla organizatorów było krótkie baśniowe przedstawienie, w którym podopieczni Warsztatu popisywali się swoim komediowym talentem. Swą obecność w Bibliotece pod Ratuszem zaznaczyły również dzieci, które zazwyczaj spędzają popołudniowe godziny w Świetlicy Terapeutycznej. Bibliotekarze przygotowali dla nich zajęcia, które jednak nie cieszyły się wśród nich takim zainteresowaniem jak strefy zabawowe, które powstały z myślą o wszystkich mieszkańcach naszego miasta. Za tylną ścianą ratusza, w przyjemnym cieniu drzew można było skorzystać z czterech stref: "Czytaj z nami", "Zgaduj z nami", "Rysuj z nami" i "Zagraj z nami". Wszystkich, którym podobała się oferta Biblioteki pod Ratuszem serdecznie zapraszamy do naszych placówek, których codzienna oferta jest równie bogata.

W czasie gdy jedni korzystali ze stref zabawowych, inni mieli okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu młodych aktorów z bibliotecznej grupy teatralno-kabaretowej COOLT(UR)OWI, które tradycyjnie było atrakcją zamykającą Bibliotekę pod Ratuszem.


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
składa serdeczne podziękowania:

Panu Arturowi Kotarze
BURMISTRZOWI Lewina Brzeskiego
za pomoc w organizacji "BIBLIOTEKI POD RATUSZEM"
oraz
aktywny udział w spotkaniu z przedszkolakami,

Panu Waldemarowi Włodkowi
PRZEWODNICZĄCEMU RADY MIEJSKIEJ w Lewinie Brzeskim
za aktywny udział w spotkaniu z przedszkolakami,

Panu Tadeuszowi Tadli DYREKTOROWI
oraz PRACOWNIKOM Domu Kultury w Lewinie Brzeskim
za pomoc w organizacji "BIBLIOTEKI POD RATUSZEM",

a także przedszkolakom, uczniom, nauczycielom, opiekunom,
oraz wszystkim mieszkańcom gminy Lewin Brzeski,
którzy odwiedzili w tym dniu "Bibliotekę pod Ratuszem".
WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ