WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

Warsztaty easy painting w Skorogoszczy zakończoneOd 11 lutego do 1 kwietnia b.r. w Skorogoszczy odbywały się warsztaty malarstwa techniką "easy painting" zorganizowane przez skorogoską Bibliotekę Publiczną.W warsztatach wzięło udział dziewięć mieszkanek Skorogoszczy. Tematem zajęć było malarstwo akrylowe dla amatorów. W czasie pierwszych zajęć panie zostały zapoznane z właściwościami akryli, materiałami i narzędziami malarskimi, nauczyły się podstawowych zasad budowania kompozycji oraz mieszania barw.

Kolejnym etapem było zapoznanie z techniką "easy painting" i pierwsze samodzielne próby kładzenia kolorów na podłożu i uzyskiwania pożądanych kształtów - płatki kwiatów, liście, łodyżki. Po pokonaniu początkowych trudności okazało się, że nie taki diabeł straszny...
Z lekcji na lekcję uczestniczki zdobywały coraz większą wprawę i w dość krótkim czasie namalowały swój pierwszy obrazek - jeszcze na szablonie, ale z zastosowaniem poznanej techniki.

Kolejne zajęcia i systematyczne ćwiczenia podnosiły umiejętności kursantek. Na jednym z ostatnich spotkań, dla zachęcenia do samodzielnych ćwiczeń w domu i rozsmakowania się w malarstwie, panie obejrzały film, na którym rosyjski artysta, Igor Sacharow, przedstawia etapy malowania obrazu zatytułowanego "Piwonie".

Zwieńczeniem pierwszego etapu warsztatów było namalowanie prawdziwego obrazu na płótnie.

Organizator dziękuje Towarzystwu Rozwoju Lokalnego "Zielony Most"
za udostępnienie sali i sprzętu audiowizualnego.