WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

Po feriach w Skorogoszczy...Pod hasłem ”Coś z niczego” Biblioteka Publiczna w Skorogoszczy zorganizowała podczas ferii zajęcia dla dzieci. Temat zajęć zawierał dwa cele: po pierwsze nauka zachowań proekologicznych, po drugie - rozwój kreatywności.Podczas zajęć wykorzystano materiały przyniesione przez dzieci z własnych domów. Były to przedmioty niepotrzebne, przeznaczone do wyrzucenia: rolki po papierze toaletowym, stare, połamane woskowe kredki, skarpetki bez pary, pończochy, guziki zbierane latami, resztki wełny i muliny.

Nie trzeba było długo się zastanawiać, by nadać nowe życie starym rzeczom. Z rolek po papierze powstały urocze dekoracje ścienne. Z resztek muliny - bransoletki. Połamane kredki posłużyły do wykonania obrazów "Baletnice w burzy". Z pozostałych przedmiotów dziewczęta wykonały maskotki i pacynki, które można wykorzystać w domowym teatrzyku lub zabawie z młodszym rodzeństwem.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy - kończą się też ferie. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie podczas wakacji.