WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

Ratując ludzką duszę...Kolejny występ grupy teatralno - kabaretowej Coolt(ur)owi, w nowym składzie, odbył się 14 lutego br. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim.Tym razem, przedstawienie "Ratując ludzką duszę… wierszem", zaprezentowane przez Coolt(ur)owych, miało zupełnie odmienny charakter niż dotychczasowe ich występy, w których główną rolę odgrywały kabaretowe skecze.

Aktorki (Aleksandra Nowak, Anita Surówka oraz Aleksandra Włodek) wcieliły się w anioły i diabły tocząc na scenie walkę pomiędzy dobrem a złem. Pierwsza scena nawiązywała do kuszenia człowieka przez diabła, bo tak łatwo można popaść w sidła zła i zatracić się w uciechach świata. W drugiej scenie natomiast aktorzy przekonywali, że dobro i miłość zwyciężają, że ktoś zawsze czuwa nad nami i że dla potrzeby ratunku jednej zagubionej, uśpionej duszy warto obudzić w nas anioły.

W przedstawieniu dominowały utwory liryczne, m.in. Czesława Miłosza "O aniołach", Ernesta Brylla "Czemu zamykasz drzwi za sobą" czy Ks. Jana Sochonia "Anioły są miłością zesłaną z nieba". Oprawę muzyczną zapewniła Magdalena Smoła, uczennica II LO im. Zbigniewa Herberta w Brzegu, która pięknie wykonała utwory: Stanisława Sojki "Tolerancja", Leonarda Cohena "Hallelujah" oraz Ryszarda Rynkowskiego "Wznieś serce nad zło". Piosenki śpiewane były przy akompaniamencie gitary, na której zagrał Robert Kuziel z Brzegu.

Blask świec, wiersze, muzyka... zapewniły miły wieczór, niezwykłe doznania, ale także zadumę i refleksje.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.