WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2014 ROK

STO PROCENT KOLOROWYCH SNÓW

"Sto procent kolorowych snów", akcja czytelnicza w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach, cieszyła się w 2014 roku dużym zainteresowaniem. Dzieci oraz dorośli każde piątkowe popołudnie mogli spędzać w bibliotece wspólnie słuchając opowieści czytanych przez ochotników lub bibliotekarkę.

Więcej...OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

"Opowieść Wigilijna" Karola Dickensa, mimo że napisana bardzo dawno temu, nic nie utraciła ze swej świeżości i aktualności. Nie ma chyba opowieści, która lepiej komponowałaby się ze Świętami Bożego Narodzenia, dlatego też Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim przygotowała teatrzyk kukiełkowy dla dzieci w oparciu o historię skąpego właściciela kantoru, który w przeddzień świąt doświadcza cudu bożonarodzeniowego.

Więcej...ETNOGRAFIA DLA NAJMŁODSZYCH

15 i 17 grudnia 2014 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim oraz w filii bibliotecznej w Łosiowie odbyły się warsztaty etnograficzno - plastyczne dla dzieci.

Więcej...Spotkanie mikołajkowe w Strzelnikach

Każdy, kto 5 grudnia odwiedził Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach mógł przemienić się w elfa i popracować w mikołajkowej fabryce świątecznych ozdób. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o Świętym Mikołaju z Miry, biskupie, który wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

Więcej...Zabawa mikołajkowa w Przeczy

6 grudnia Biblioteka Publiczna w Przeczy zorganizowała zabawę mikołajkową, na którą zaproszone były wszystkie dzieci z sołectwa Przecza. Podczas zabawy dzieci uczestniczyły w grach, konkursach, pląsach, zabawach, zajęciach plastycznych i magicznych.

Więcej...Spotkanie z Olgą Tokarczuk

W niezwykłej atmosferze 21 listopada 2014 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie autorskie z wybitną polską pisarką - Olgą Tokarczuk.

Więcej...Odwiedziny w lewińskich przedszkolach

Tradycją jest, że kilka razy do roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprasza przedszkolaków w swoje skromne progi. Celem naszym jednak jest, aby biblioteczne przesłanie dotarło do wszystkich dzieci, również tych najmłodszych, dlatego 13 listopada 2014 roku to biblioteka odwiedziła lewińskie przedszkola.

Więcej...Halloween w Strzelnikach

W piątek 31 października czyli w przeddzień Wszystkich Świętych, Biblioteka Publiczna w Strzelnikach zaprosiła dzieci na Halloween. Święto Halloween hucznie obchodzone w Stanach Zjednoczonych pojawiło się w Polsce w latach 90 i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Dzieci, które odwiedziły w tym dniu bibliotekę poznały zwyczaje i zabawy związane z tym świętem oraz ich nazwy w języku angielskim.

Więcej...Halloween Party w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

W świadomości przeciętnego Amerykanina obchody wigilii Wszystkich Świętych, bardziej znanej pod nazwą Halloween, stoi niemalże na równi ze świętowaniem Bożego Narodzenia. Dlatego każdy, kto chce lepiej poznać i zrozumieć zachodnią kulturę, powinien zagłębić się w zwyczaje związane właśnie z tym świętem.

Więcej..."Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki" - nowe spotkania, nowe tematy

Łączenie czytania z zabawą to doskonały sposób, aby zachęcić przedszkolaka do sięgania po książkę, która dodatkowo nęci nie tylko kolorem, ale coraz częściej dźwiękiem, kształtem i fakturą.

Więcej...Europejskie Dni Dziedzictwa w Skorogoszczy

W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa zorganizowano już po raz dwudziesty drugi, odbyły się one tradycyjnie w drugi i trzeci weekend września (13-14 i 20-21 września 2014) Temat tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa brzmiał "Dziedzictwo - źródło tożsamości".

Więcej..."Colourful School Year" - rozpoczęcie roku szkolnego po angielsku

Dzieci, które uczestniczą w interaktywnym kursie języka angielskiego FunEnglish w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim, powitały nowy rok szkolny na wesoło i przede wszystkim kolorowo. Wtorkowe popołudnie, 16 września, spędziły bowiem w bibliotecznym kąciku dla dzieci, aby trochę "pożonglować" angielskimi nazwami kolorów i nie tylko.

Więcej...Lewin Brzeski czyta "Trylogię" Henryka Sienkiewicza


W tym roku odbyła się trzecia edycja Narodowego Czytania, przedsięwzięcia zainicjowanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Tym razem Pan Prezydent zachęcał do wspólnej lektury "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.

Więcej...Wycieczka na Górę Św. Anny

Dzięki akcji "Lato z pożytkiem 2014", organizowanej wspólnie przez Bibliotekę Publiczną z Łosiowa i Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic, dzieci z Łosiowa i Strzelnik mogły wyjechać na kolejną wycieczkę po Opolszczyźnie. Tym razem celem była Góra Świętej Anny.

Więcej..."Noc z duchami" w Łosiowie


Wiele niespodzianek czekało na uczestników "Nocy z duchami" zorganizowanej w nocy z 1 na 2 sierpnia w Łosiowie. To już kolejna impreza przygotowana wspólnie przez Bibliotekę Publiczną z Łosiowa oraz Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic w ramach akcji "Lato z pożytkiem 2014".

Więcej...Dzieci z Łosiowa zwiedziły Teatr CAPITOL we Wrocławiu


W ramach akcji "Lato z pożytkiem 2014" organizowanej przez Bibliotekę Publiczną z Łosiowa oraz Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic, dzieci z Łosiowa mogły zwiedzić Teatr CAPITOL we Wrocławiu.

Więcej..."Wakacje z Biblioteką" w Strzelnikach

Od 14 do końca lipca br. w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach trwały zajęcia wakacyjne "Czytam tu i tam - uwierz, że urosnę w siłę". Wszystkie dzieci mogły skorzystać z oferowanych przez bibliotekę konkursów, zabaw oraz czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek przy ogniskach, które zorganizował Sołtys wsi, Pan Tadeusz Moroziński fundując pieczywo, kiełbaski, słodycze oraz napoje.

Więcej...Festyn w Strzelnikach

Otwarcie placu zabaw w Strzelnikach było okazją do zorganizowania festynu letniego dla mieszkańców Strzelnik w słoneczną sobotę, 12 lipca br. Organizatorami festynu były: Biblioteka Publiczna w Strzelnikach oraz Rada Sołecka wraz z Sołtysem - Panem Tadeuszem Morozińskim.

Więcej...Zlot Czarownic w Bibliotece

Tradycją już jest, że na koniec roku szkolnego i jednocześnie początek wakacji, w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbywa się całonocna impreza czytelnicza dla dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowej. Nie jest to zwykła noc, to noc niesamowita, trochę magiczna, trochę straszna, pełna istot i zjawisk nadprzyrodzonych.

Więcej..."Holiday adventure" w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

Małymi krokami zbliża się koniec roku szkolnego i początek wakacyjnych wyjazdów. Uczestnicy projektu FunEnglish w bibliotece w dniu 11 czerwca 2014 r. mieli okazję zasmakować wakacji biorąc udział w kwartalnym spotkaniu, podczas którego "odwiedzili" cztery anglojęzyczne kraje.

Więcej...Dzień Dziecka we wrocławskim Teatrze Muzycznym CAPITOLCzterdzieścioro dzieci w wieku od 5 do 10 lat z terenu gminy Lewin Brzeski świętowało tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka w dość nietypowy, a zarazem ciekawy sposób.

Więcej...Wierszem o Polsce ...

29 maja br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim zorganizowała VII Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Piękna nasza Polska cała". Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego.

Więcej...Biblioteka pod Ratuszem 2014

8 maja około godziny 10 rano dało się usłyszeć głośne "dzień dobry" niesione echem po ulicach Lewina Brzeskiego. Jak się okazało, było to powitanie w wykonaniu dzieci przybyłych pod ratusz z lewińskich przedszkoli, które w ten sposób obwieściły wszystkim mieszkańcom udany początek dnia z Biblioteką pod Ratuszem. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim rozpoczęła tym akcentem świętowanie Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Więcej...PRZEDSZKOLAKI - ZACZYTANE DZIECIAKI

W Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim dobiegła końca czwarta tura spotkań z cyklu "Przedszkolaki – zaczytane dzieciaki". Tak więc w tym roku przedszkolnym Prosiaczek po raz ostatni prezentował maluchom świat przyrody, Kubuś zabrał swych podopiecznych na ostatnią wycieczkę dookoła świata, a najstarsze dzieci wykonały swoje ostatnie doświadczenia naukowe z Sową Przemądrzałą.

Więcej...Pisanki, pisanki, pisanki...


Nieodłącznym elementem Wielkanocy jest pisanka. Dla wielu osób obecność jajka na wielkanocnym stole ma znaczenie magiczne - jest symbolem odradzania się życia i nadchodzącej wiosny. Prócz tego piękne, własnoręcznie wykonane pisanki są oryginalną dekoracją i powodem dumy gospodyni.

Więcej...Wielkanoc po angielsku

9 kwietnia Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła młodych kursantów FunEnglish na spotkanie poświęcone tradycjom wielkanocnym w Wielkiej Brytanii.

Więcej...Warsztaty easy painting w Skorogoszczy zakończoneOd 11 lutego do 1 kwietnia b.r. w Skorogoszczy odbywały się warsztaty malarstwa techniką "easy painting" zorganizowane przez skorogoską Bibliotekę Publiczną.

Więcej...W bibliotece w Strzelnikach zarażają czytaniemRok 2014 Instytut Książki ustanowił Rokiem Czytelnika i Czytelnictwa. Dlatego też temat zajęć podczas ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach dotyczył tego właśnie faktu: "W te ferie zarażamy czytaniem".

Więcej...Po feriach w Skorogoszczy...Pod hasłem ”Coś z niczego” Biblioteka Publiczna w Skorogoszczy zorganizowała podczas ferii zajęcia dla dzieci. Temat zajęć zawierał dwa cele: po pierwsze nauka zachowań proekologicznych, po drugie - rozwój kreatywności.

Więcej...Ratując ludzką duszę...Kolejny występ grupy teatralno - kabaretowej Coolt(ur)owi, w nowym składzie, odbył się 14 lutego br. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki - III tura spotkań

Przez pierwsze dwa tygodnie lutego w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim było gwarno i głośno, gdyż był to czas odwiedzin przedszkolaków. Cztero-, pięcio- i sześciolatki wzięły udział w trzech różnych tematycznie zajęciach dostosowanych do wieku i zainteresowań dzieci. Co tym razem przygotowali dla małych gości bibliotekarze?

Więcej...