WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

THANKSGIVING W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W LEWINIE BRZESKIM

Jest wiele takich świąt, które zostały zaczerpnięte z kultury amerykańskiej i są obchodzone na całym świecie. Jest jednak święto, które celebrują wyłącznie Amerykanie, dzięki czemu jako jedyne może nosić etykietę prawdziwie amerykańskiego. Mowa oczywiście o Święcie Dziękczynienia, które w tym roku wypadło 28 listopada.


W dniu tym kursanci FunEnglish wzięli udział w zajęciach na temat Thanksgiving, jak Amerykanie zwykli nazywać to najdonioślejsze ze swoich świąt.

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jakie angielskie słowa wiążą się z tym świętem i jak one odnoszą się do historii i tradycji dziękczynnych. Najbardziej z Thanksgiving kojarzy nam się indyk, który jest podstawą amerykańskiego menu w tym dniu. Dzieci, korzystając wyłącznie ze swoich dłoni i farb, domalowały kolorowy ogon naszemu bibliotecznemu indykowi, a potem zgadywały, jak szybko biegają indyki, jak nazywa się czerwone "coś" zwisające z indyczego dzioba i czy indyki w ogóle potrafią latać. Po indyczym kwizie dzieci zostały zachęcone do zastanowienia się, za co są wdzięczne. Swoje pomysły zapisywały na jesiennych listkach, które z kolei zawisły na naszym "Thanksgiving Tree", czyli dziękczynnym drzewku.

Dziękujemy dzieciom za liczne przybycie na zajęcia i życzymy dalszej owocnej nauki języka obcego.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim bierze udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece", dzięki któremu dzieci w wieku 6 - 12 lat mogą BEZPŁATNIE uczyć się języka angielskiego. "FunEnglish w bibliotece" to kurs komputerowy, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą. Fotolekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.