WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

Po spotkaniu z Katarzyną Enerlich


W dniu 9 października 2013 r. gościem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim i działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki była Katarzyna Enerlich.


Pani Katarzyna jest dziennikarką i pisarką znaną przede wszystkim z cyklu książek pt. "Prowincja pełna marzeń", "Prowincja pełna gwiazd", "Prowincja pełna słońca", i "Prowincja pełna smaków", ale jest również autorką innych książek m. in. "Czas w dom zaklęty", "Kiedyś przy błękitnym księżycu", "Czarodziejka Jezior", "Oplątani Mazurami", "Studnia bez dnia".

Pisarka jest niezwykle sympatyczną osobą i już od pierwszych chwil zachwyciła czytelników swoją bezpośredniością, pogodą ducha, radością i optymizmem. Podczas spotkania, które trwało ponad półtorej godziny "oplątywała" uczestników opowieściami o ukochanych Mazurach, którym poświęciła większość swojej twórczości, o bohaterach książek, z których wielu ma swoje pierwowzory w prawdziwym życiu, o podróżach i o swoich marzeniach, które zawsze się spełniają. Nie zabrakło też opowieści o życiu na tzw. "prowincji", pasji gotowania, nowych książkach, a wszystko przeplatane humorem i anegdotami przy aktywnym udziale czytelników.

Na zakończenie pisarka podpisywała swoje książki, a uwieńczeniem spotkania była wspólna fotografia.

       

"Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki"