WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

Dzień Chłopaka w Strzelnikach

Ostatni poniedziałek września był szczególnie wyjątkowym dniem dla wszystkich chłopców, którzy odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach. Z okazji Dnia Chłopaka, obchodzonego 30 września, dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów wiele atrakcji.


Zaraz po zajęciach w szkole, na przybyłych do biblioteki gości czekały zadania do rozwiązania. Związane one były z piłką nożną oraz samochodami - czyli ulubionymi zainteresowaniami chłopców. Rozpoczął się również konkurs na Mistera Biblioteki, w którym pierwsze miejsce zajął Szymon Nadybski.

Każdy chłopiec dostał order "super chłopaka", do którego doczepione było zadanie do wykonania - musieli sobie poradzić z wieloma rzeczami i zadaniami, do których nie przywykli lub, które sprawdzały ich umiejętności i zdolności. Najtrudniejsze były te, które na co dzień nie sprawiają trudności większości dziewcząt i kobiet. Czy było to przejście wyznaczonego dystansu w butach na wysokim obcasie, czy przyszycie guzika, a także zrobienie koleżance idealnego makijażu lub fryzury - chłopcy zrozumieli, że nie jest to takie łatwe.

Najlepiej sprawdzili się w odgadywaniu smaków i zapachów artykułów spożywczych. Przecież wszystkim wiadomo, że jedzenie jest jednym z ulubionych zajęć chłopaków i mężczyzn. Dodatkowo okazało się, że nasi młodzi czytelnicy są bardzo wprawni w goleniu balonika maszynką jednorazową, w zjadaniu całej cytryny bez kwaśnej miny i innych bardziej męskich zadaniach. Na koniec wszyscy dostali słodycze oraz laurki z podpisami i życzeniami koleżanek.

Bardzo dziękujemy wszystkim dziewczynom, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację Dnia Chłopaka.