WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

Słodkie pożegnanie wakacji w bibliotece

Koniec wakacji to smutny czas dla wszystkich dzieci, gdyż oznacza on kres beztroskich zabaw, a początek zmagań z nowymi szkolnymi obowiązkami. Na pocieszenie, w piątek 30 sierpnia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła swoich najmłodszych czytelników do kącika zabaw, gdzie wspólnie przeżyliśmy słodkie pożegnanie wakacji.Jak wiadomo czekolada i inne słodkości zdecydowanie poprawiają nastrój, więc na dobry początek czekał na dzieci słodki poczęstunek. Naszych małych gości odwiedził również Piernikowy Pocieszyciel, którego dzieci miały wspólnie "polukrować", przyprawiając mu uśmiechniętą buźkę, radośnie błyszczące oczka, zielone guziczki i zabawne spodenki.

Na chwilę dzieci wcieliły się także w małych projektantów. Otrzymały bowiem zadanie przeniesienia na papier swojego wyobrażenia "słodkiej książki". Najciekawszy projekt trafił na naszą biblioteczną koszulkę, która przed zabawą była biała i nieciekawa, ale dzięki dziecięcej wyobraźni nabrała kolorów. Specjalnie przygotowane na tę okazję koło fortuny wybrało szczęśliwca, który mógł założyć naszą słodką koszulkę.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak piniata, która zwisając wesoło ze ściany czekała aż dzieci wydobędą jej słodką zawartość. Nie czekała długo, bo już przy trzecim uderzeniu kryjące się w środku cukierki i czekoladki rozsypały się po podłodze, aby wkrótce potem trafić do dziecięcych kieszeni.

Zabawa w bibliotece trwała dwie godziny. Mamy nadzieję, że chociaż na ten czas młodzi uczestnicy zapomnieli, że okres wakacyjnych przygód właśnie dobiegł końca. Wszystkim dzieciom życzymy zatem samych piątek w nowym roku szkolnym 2013/2014.