WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

Wycieczka do Wrocławia

21 sierpnia b.r. dzieci ze Strzelnik wraz ze swoimi rówieśnikami z Łosiowa i Buszyc oraz opiekunkami wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Chociaż zbiórka całej grupy młodych czytelników ze Strzelnik była wcześnie rano, to i tak nie brakowało im uśmiechów na twarzy i dobrego humoru. Podekscytowani byli również rodzice, którzy odprowadzali swoje pociechy na miejsce spotkania i oczekiwania na autokar.Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, który łączy w sobie bibliotekę, Wydawnictwo Ossolineum i Muzeum Książąt Lubomirskich. Młodzi czytelnicy wysłuchali również wykładu na temat starodruków oraz obejrzeli prezentację dotyczącą bogactw ossolińskich zbiorów.

Dzieci przy okazji pobytu we Wrocławiu mogły również zobaczyć Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, którego dyrektorem jest prof. dr hab. Jan Miodek. Wszystkich zachwycił piękny, wewnętrzny dziedziniec. Niektórzy nawet wyznali, że bardzo chętnie chcieliby studiować w tak pięknym miejscu.

Korzystając z pięknej pogody wszyscy udali się na wrocławski rynek, aby skosztować pysznych lodów i chwilę odpocząć.

Kolejny cel wycieczki zachwycił przede wszystkim chłopców. Był to stadion piłkarski. Wszyscy z chęcią i podekscytowaniem siadali na krzesełkach i podziwiali widok na murawę.

Tak zaczarowani Wrocławiem, pełni wrażeń i wspomnień szczęśliwie wróciliśmy do biblioteki.