WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

WYCIECZKA DO ZOO

1 sierpnia b.r. mali czytelnicy Biblioteki Publicznej w Przeczy wybrali się z panią bibliotekarką do opolskiego ZOO. Na stacji PKP w Przeczy wszyscy stawili się punktualnie, z uśmiechami na buziach niecierpliwie oczekiwali wyjazdu. Cztery stacje pociągiem, potem kilka minut pieszo i już można było wejść do ogrodu zoologicznego.


Opolskie ZOO chociaż nie największe, jest bardzo ładne i zadbane - ciekawe gatunki zwierząt, bujna i różnorodna roślinność, skałki, wodospady, mostki - wszystko to dodaje uroku i sprzyja wypoczynkowi. Co chwilę przy ścieżkach znajdują się wskazówki dla zwiedzających, umożliwiające dotarcie do najdalszych zakątków. Kierując się tymi wskazówkami uczestnikom wycieczki nic nie umknęło. Zdecydowanie najbardziej podobał się dzieciom trening medyczny uchatek. Imponujący basen, zwinność i inteligencja uchatek zrobiły wrażenie na wszystkich widzach. Podczas wycieczki dzieci czuły się bardzo swobodnie. Chętnie czytały informacje o zwierzętach, podglądały ich zachowanie w warunkach zbliżonych do naturalnych, zadawały dodatkowe pytania wykazując zainteresowanie mieszkańcami ZOO. Niestety ze względu na panujący upał nie udało się zobaczyć wszystkich zwierząt, które w zakamarkach swoich wybiegów szukały cienia i chłodu.

W czasie krótkiego odpoczynku można było zjeść lody i posiedzieć w cieniu drzew. Na dzieciaki z niespożytą energią czekały place zabaw.

Pobyt w ZOO okazał się dużą atrakcją. Był nie tylko okazją do bliższego poznania zwierząt znanych z książek i telewizji i wspaniałą lekcją przyrody. Był również nauką odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych, a w szczególności w sytuacji, gdy to ludzie są gośćmi w domu zwierząt.